מבט על התנאים הכללים

Rentalcars.com הוא השם המסחרי של Booking.com Transport Limited, שהיא חברה בערבון מוגבל הרשומה באנגליה ובוויילס (מספר הרישום: 05179829) ומשרדיה הרשומים נמצאי‎ם בכתובת ‎100 New Bridge Street, London, EC4V 6JA. תנאים והתניות אלו, יחד עם ההודעה בנושא פרטיות וההצהרה בנושא קוקיות, מהווים את ההסכם שלנו איתך בנוגע לשירותי אספקת רכב להשכרה שאנו מציעים. למניעת כל ספק, 'אתה' מתייחס לנהג העיקרי, לאדם המשלם על ההשכרה, ו/או לאדם שביצע את ההזמנה. שים לב: המונח 'אתה' עשוי להתייחס ליותר מאדם אחד. אומנם ההסכם שלנו הוא מול כל הצדדים, אך נוכל לשוחח רק עם הנהג העיקרי, כשמדובר בהזמנה שאושרה. המסמכים האלה יחדיו מהווים את 'התנאים שלנו'. תנאים אלה יחולו על כל ההסכמים לאספקת השירותים שלנו, תוך שהם תופסים את מקומם של כל תנאים והתניות אחרים. דבר שתעשה Rentalcars.com לא ייחשב כהסכמה לכל תנאי אחר. קבלת השירותים או חתימה על הסכם כלשהו הם הוכחה לכך שהסכמת לתנאים אלה. אנו עשויים לשנות את התנאים מעת לעת, וממליצים לך לבדוק את האתר שלנו כדי לעיין בשינויים של התנאים שעשויים לחול עליך. שכירת רכב כלשהו על ידך כפופה לתנאים ולהתניות של השכרת רכב כפי שנקבעו עלי ידי החברה להשכרת הרכב, ולחוקים הרלוונטיים של המדינה שבה בוצעה ההשכרה. ייתכן שעל השכרת הרכב שלך יחולו מגבלות ספציפיות.

אנו נספק לך רכב באופן ישיר או כסוכנים. התפקיד שלנו בהקשר זה תלוי במערכת היחסים שלנו עם החברה להשכרת הרכב.

התנאים האלה חלים על כל הזמנה שתבצע מולנו באתר זה או דרכו, ולכן עליך לוודא שאתה מודע לתוכנם. הן התנאים שלנו והן התנאים של החברות להשכרת רכב מכילים החרגות ומגבלות בנושא אחריות.

ההזמנה שתבצע באתר זה תלויה בכך שתסכים לתנאים שלנו. אם אינך מסכים לתנאים אלה, לא תוכל להמשיך בהזמנה. האישור שלך על כך שברצונך להזמין רכב דרך אתר זה מהווה אינדיקציה לכך שקראת, הבנת וקיבלת את התנאים שלנו. אם אינך מבין את אחד מחלקי ההסכם במלואו, או במקרה שיש לך שאלה בנוגע להשכרת רכב או לכל מוצר אחר, יש ליצור עימנו קשר.

אישור ההזמנה וביצוע התשלום
ברוב המקרים נוכל לאשר את הזמנתך באופן מיידי לכתובת הדוא"ל שמסרת בעת ביצוע ההזמנה. לפעמים עלינו להמתין לאישורה של החברה להשכרת רכב על כך שיש ברשותה רכב זמין. במקרה כזה, נודיע לך על כך מייד ונחסום באופן זמני את הסכום הרלוונטי בכרטיס התשלומים שלך. ברגע שהחברה להשכרת רכב תאשר את זמינות הרכב שלך, נודיע לך על כך מייד ונגבה את הסכום מהכרטיס שלך.

עד לרגע אישור הזמנת הרכב, ניתן לבטל את התשלום בכל שלב. לשם כך, לחץ על 'נהל הזמנה' בחלקו העליון של האתר, הקלד את כתובת הדוא"ל שמסרת בעת ביצוע ההזמנה ואת מספר ההזמנה, ולאחר מכן לחץ על 'בטל הזמנה'. אנו נשחרר את הסכום שנחסם בכרטיסך.

לעיתים נדירות, החברה להשכרת רכב אינה יכולה לאשר שרכב מסוים זמין. במקרה כזה, נודיע לך על כך ונשחרר את הסכום שנחסם בכרטיסך.

לאחר שהזמנת רכב או מוצר אחר דרך האתר שלנו, נאשר את זמינותו בדוא"ל תוך 48 שעות ממועד ההזמנה (או לפחות 24 שעות לפני מועד איסוף הרכב, אם מועד זה קרוב יותר). לאחר מכן, נשלח לך אישור הזמנה.

לא יהיה בינינו הסכם לפני שאישרנו את הזמנתך וגבינו את התשלום עבורה. את כל התכתובות שלנו נשלח לכתובת שנמסרה בעת ביצוע ההזמנה. לשם הסרת ספק, דבר בתנאים אלה לא יעניק לצד ג' כלשהו תועלת או זכות כלשהן, זאת על פי החוק הבריטי בנושא חוזים (זכויות צד ג') משנת 1999.

מידת הדיוק של המידע
אנו שואפים לוודא שהמידע באתר הזה הוא מדויק, עם זאת אנחנו והשותפים, הספקים והסוכנים שלנו לא נוכל לשאת באחריות למידת הדיוק של המידע הזה. הערכת הדיוק, השלמות והתועלת של כל המידע באתר זה היא באחריותך הבלעדית.

יש להציג את השובר/השובר האלקטרוני (Voucher/eVoucher) של Rentalcars.com בפני החברה להשכרת הרכב בעת איסוף הרכב השכור. לא נישא באחריות לסירוב למסור ללקוח רכב מושכר בשל אי הצגת שובר/שובר האלקטרוני.

לא נישא באחריות לשום חיוב שבוצע בעקבות חתימה על מסמך ואישורו בדלפק השכרת הרכב.

לא נישא באחריות על מי שנהג ברכב תחת השפעת אלכוהול/סמים, שגרם לנזק מכוון, שנסע ברכב בשטח, או שנהג בחוסר תשומת לב. במקרה של תביעות כאלו, תישא באחריות מלאה עליהן. זוהי רשימה חלקית בלבד.

מה כלול/לא כלול במחיר?
אנא קרא את התנאים וההתניות הספציפיים הקשורים להשכרת הרכב שלך. הם יוצגו בפניך בתהליך ההזמנה.

דלק ופיקדון בדלפק השכרת הרכב
רוב החברות להשכרת רכב דורשות פיקדון בתחילת ההשכרה כדי לכסות את ההשתתפות העצמית, את החיובים המתבצעים במהלך תקופת ההשכרה, ובמקרים מסוימים גם את הדלק. כדי להשאיר פיקדון, אנו בדרך כלל מבקשים שיהיה ברשותך כרטיס אשראי שמכיל יתרה זמינה. הכרטיס חייב להיות רשום על שמו של הנהג העיקרי. שים לב לכך שלא כל החברות להשכרת רכב מקבלות את אותם סוגי כרטיסים. לכן, בעת ביצוע הזמנה ו/או מילוי הסכם השכרת הרכב יש לבדוק בקטע 'מידע חשוב' את סוגי הכרטיסים שיתקבלו. אם עדיין יש לך שאלות, יש ליצור עימנו קשר. אם הרכב והציוד הנוסף יוחזרו באותו מצב שבו הם הושכרו ובהתאם למדיניות בנושא הדלק, יוחזר הפיקדון לאחר השבת הרכב (שים לב שעשויים לחלוף עד 30 יום עד שתוכל לראות את הסכום שהוחזר בכרטיס האשראי שלך).

יש חברות להשכרת רכב הדורשות שהרכב יוחזר עם אותה כמות דלק שהייתה במכל בעת מסירת הרכב. לחברות אחרות יש מדיניות שלפיה עליך לרכוש את מכל הדלק הראשון, ולהחזיר את הרכב לאחר מכן כשהמכל ריק – במקרים כאלה ייתכן שלא תקבל החזר על הדלק שלא השתמשת בו.

אם החברה להשכרת רכב מחייבת את השוכר על דלק, עלותו עלולה להיות גבוהה יותר מאשר בתחנות הדלק המקומיות.

שירות אחרי שעות הקבלה
ברוב דלפקי השכרת הרכב בנמלי התעופה, נציגי השירות ימתינו לטיסות וימסרו את כלי הרכב לשוכרים גם מחוץ לשעות העבודה הרגילות. עם זאת, עשוי לחול תשלום נוסף עבור שירות זה, תשלום שאותו יהיה עליך לשלם ישירות לחברה להשכרת רכב. אנו נדווח לך אם יש חיוב נוסף, לאחר שתגדיר את מועד האיסוף הרצוי בהזמנתך. במקרה שעיכוב בהגעת הטיסה גרם לכך שלא ניתן לאסוף את הרכב בשעות העבודה הרגילות של החברה להשכרת רכב, היא עשויה להסכים לספק שירות אחרי שעות הקבלה. במקרה כזה החברה להשכרת רכב תדווח לך מהי העלות של שירות זה. איננו יכולים לשאת באחריות נוספת במקרים שבהם אין שירות אחרי שעות הקבלה – ולכן מומלץ שתדאג לביטוח נסיעות עצמאי. גם דלפקי השכרת רכב מחוץ לנמלי התעופה עשויים לספק שירות אחרי שעות הקבלה.

מגבלות גיל
ברוב המקומות, גיל 21 הוא הגיל המינימלי להשכרת רכב. בחברות מסוימות להשכרת רכב ובמדינות מסוימות עשוי לחול חיוב נוסף עבור נהגים מתחת לגיל 25 או מעל לגיל 65. לאחר שתשלח את הזמנת הרכב עם גילו המדויק של הנהג, נדווח לך על העלויות (אם ישנן). במקומות מסוימים, גם הגיל המינימלי להשכרת כלי רכב גדולים יותר עשוי להיות גבוה יותר. אם יש לך שאלות או חששות כלשהם בנוגע לכך, יש לבדוק זאת מול מרכז השירות שלנו.

נהגים נוספים
עשויים לחול חיובים עבור נהגים נוספים, חיובים שאותם ניתן לשלם בדלפק השכרת הרכב (אלא אם כן נאמר אחרת בשובר/בשובר האלקטרוני של Rentalcars.com. יש לבדוק זאת מול מרכז השירות שלנו.

חישובי התעריף היומי/תקופות השכרה/תקופות הארכת השכרה/החזרה מאוחר
מחיר השכרת הרכב יאושר במועד ההזמנה ויחושב לפי יחידות זמן בנות 24 שעות. אם ברצונך להאריך את תקופת ההשכרה לאחר איסוף הרכב, או אם תחזיר את הרכב מאוחר יותר ממה שרשום בשובר/בשובר האלקטרוני, ההסכם בנוגע להארכה כזו יהיה תמיד ישירות עם החברה להשכרת הרכב. החיוב עבור הזמן הנוסף ייגבה על ידה לפי התעריף היומי המקומי, שעשוי להיות גבוה יותר מאשר התעריף שהוסכם איתנו במועד ההזמנה. החברה להשכרת רכב עשויה גם לגבות קנס נוסף על החזרה מאוחרת. הפרטים על תשלומים נוספים מפורטים בהסכם שלך עם החברה להשכרת הרכב.

איסוף מאוחר/ החזרה מוקדמ
ההשכרה שלך תתחיל בתאריך ובשעת האיסוף, ותסתיים במועד ההחזרה בהתאם לרשום בשובר/בשובר האלקטרוני שלך. לצערנו, לא נוכל להציע החזר על הזמן שלא נעשה בו שימוש במקרים שבהם הרכב נאסף מאוחר או הוחזר מוקדם יותר. אם אינך יכול לאסוף את הרכב בתאריך ובשעה שנקבעו, חשוב מאוד שתיצור איתנו קשר בהקדם האפשרי. אם לא תעשה זאת, אין כל ערובה לכך שהרכב עדיין יהיה זמין עבורך – ולא תהיה זכאי לשום החזר.

השכרות בכיוון אחד
יש לקבל אישור מראש להשכרות בכיוון אחד, וייתכן שיחול עליהן תשלום על השכרה בכיוון אחד שאותו תגבה החברה להשכרת הרכב. נשלח לך פרטים על העלויות המשוערות לאחר שנקבל את הזמנתך, וכן אישור על השכרה בכיוון אחד מהחברה להשכרת רכב.

מושבי בטיחות ובקשות מיוחדות
מושבי בטיחות לילדים, גגונים (אינם זמינים עבור חלק מהמכוניות) ופריטים נוספים יהיו זמינים על פי בקשה ברוב המקומות, אך לא ניתן להבטיח זאת. בדרך כלל יש עליהם חיוב, שאותו תגבה החברה להשכרת הרכב. ברוב המקומות יש חובה על פי חוק להשתמש במושבי בטיחות לילדים. שים לב: ייתכן שלא יהיו חגורות בטיחות אחוריות בכל כלי הרכב. עליך לבדוק את הזמינות של פריטים אלה עם מרכז השירות שלנו. לא ניתן להזמין פריטים אלה במועד ביצוע ההזמנה.

מסירה ואיסוף
יש חברות להשכרת רכב שיסכימו למסור/לאסוף את הרכב שלך מכתובת מסוימת. במקרה כזה, עשוי לחול תשלום נוסף עבור שירות זה, תשלום שאותו יהיה עליך לשלם לחברה להשכרת רכב. לאחר שתאשר בהזמנה שלך את זמני המסירה/האיסוף ואת פרטי הכתובfביטול של הזמנה ששולמה במלואה מראשת המלאים, נעדכן אותך אם יש חיוב נוסף. שים לב: בדרך כלל חברות להשכרת רכב אינן מבצעות מסירה או איסוף מכתובות מגורים פרטיות.

אזורי הנסיעה
עשויות לחול מגבלות על שימוש ברכב המושכר במדינה/באי שונה. לפיכך עליך לדווח למרכז השירות שלנו במועד ביצוע ההזמנה, אם בכוונתך לעשות זאת. במקרה כזה עשוי להידרש תיעוד נוסף. כמו כן, עשויות לחול עלויות מקומיות על נסיעה במדינות מסוימות. נוסף על כך, עשויות לחול מגבלות על נסיעה באזורים מרוחקים, כגון אזורי הספר באוסטרליה; עליך לבדוק זאת עם מרכז השירות שלנו.

ביטולים, אי הופעה ותיקונ
ברוב המקרים תחול על הזמנתך מדיניות הביטולים הבאה; אך עליך לבדוק את התנאים וההתניות של החברה להשכרת רכב למקרה שעל הביטול חלה מדיניות מגבילה יותר.

ביטול של הזמנה ששולמה במלואה מראש

 • אם תבטל עד 48 שעות לפני מועד תחילת ההשכרה, הכסף ששילמת יוחזר לך.
 • אם תבטל במהלך 48 השעות שלפני מועד האיסוף, הכסף ששילמת יוחזר לך, למעט עלותם של 3 ימי השכרה:
  • אם הזמנת את הרכב לתקופה קצרה מ-3 ימים, לא יחול עליך שום חיוב נוסף, אך לא תקבל החזר.
 • אם לא תגיע בתאריך ובשעה שנקבעו, ו/או לא תמסור את כל התיעוד הדרוש, ו/או לא תמסור כרטיס אשראי תחת שמו של הנהג העיקרי המכיל סכום מספיק עבור הפיקדון על הרכב – החברה להשכרת רכב שומרת לעצמה את הזכות לא למסור לך את הרכב. במקרה כזה:
  • אם תתקשר אלינו מדלפק השכרת הרכב, הכסף ששילמת יוחזר לך, למעט עלותם של 3 ימי השכרה:
  • אם לא תתקשר אלינו מדלפק השכרת הרכב, לא תקבל כל החזר.

ביטול הזמנה, ששולם עבורה פיקדון

 • אם תבטל עד 48 שעות לפני מועד תחילת ההשכרה, הכסף ששילמת יוחזר לך, למעט הפיקדון.
 • אם תבטל פחות מ-48 שעות מראש, אך לפני מועד תחילת ההשכרה, הכסף ששילמת יוחזר לך, למעט הפיקדון או עלותם של 3 ימי השכרה, הגבוה מביניהם.
 • אם הזמנת את הרכב לתקופה קצרה מ-3 ימים, לא יחול עליך שום חיוב נוסף, אך לא תקבל החזר.

אי הופע
"אי הופעה" תוגדר כמקרה שבו:

 • ברצונך לבטל, אך לא הודעת לנו על כך לפני מועד תחילת ההשכרה, או
 • לא אספת את הרכב בתאריך ובשעה שנקבעו, או
 • לא מסרת את התיעוד הדרוש לאיסוף הרכב, או
 • לא מסרת כרטיס אשראי שרשום על שם הנהג העיקרי עם מסגרת אשראי שמכסה את הסכום הפיקדון עבור הרכב.

בכל מקרה של אי הופעה, לא תקבל החזר על הכסף ששילמת.

החברה להשכרת רכב שומרת על זכותה לסרב למסור את הרכב לכל לקוח שלא יגיע בזמן עם התיעוד הדרוש ועם כרטיס אשראי שרשום על שם הנהג העיקרי עם מסגרת אשראי שמכסה את סכום הפיקדון עבור הרכב. במקרה כזה, אלא אם כן ההשכרה בוטלה מראש, הלקוח לא יהיה זכאי להחזר.

תיקונים (שינויים בהזמנה)
אפשר לערוך שינויים בהזמנה בכל זמן שהוא לפני המועד שנקבע לאיסוף הרכב.

אם נותרו יותר מ-48 שעות עד למועד איסוף הרכב, הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא ללחוץ על 'נהל הזמנה' בפינה הימנית העליונה של המסך.

אם נותרו פחות מ-48 שעות עד למועד איסוף הרכב, עליך להתקשר אלינו.

לא נגבה שום תשלום אדמיניסטרטיבי על שינוי ההזמנה, אך כל שינוי שתערוך עשוי להשפיע על מחיר ההשכרה. לפעמים (אך לא לעיתים קרובות), הדרך היחידה עבורנו לשנות הזמנה היא לבטל אותה וליצור הזמנה חדשה במקומה. במקרה כזה, אנו עשויים לגבות ממך דמי ביטול הזמנה מטעמה של החברה להשכרת רכב.

מקרים שבהם עלינו לערוך שינויים בהזמנה שלך
לפעמים, ייתכן שיהיה עלינו או על החברה להשכרת רכב לערוך שינויים בהזמנתך (לאחר שכבר הוסכם עליה). במקרים כאלה נודיע לך בהקדם האפשרי לפני מועד האיסוף, ואם השינויים המוצעים אינם מקובלים עליך, יוצע לך החזר מלא. אך בנסיבות כאלו לא נישא בשום אחריות נוספת על כל הפסד ישיר או עקיף שעשוי להיגרם לך עקב שינויים אלה.

תיעו
בדרך כלל תקבל את השובר/השובר האלקטרוני שלך מייד לאחר העברת תשלום מלא וקבלת אישור על זמינות הרכב מהחברה להשכרת רכב. שים לב שיש דגמי רכב מסוימים ומבוקשים, שיידרש לנו זמן רב יותר כדי לאשר אותם. נודיע לך אם מדובר במקרה מסוג זה. כאשר לא ניתן לאסוף רכב עקב תיעוד לא מספיק או אי הצגת כרטיס אשראי תקף, נראה בכך 'אי הופעה', והמשמעות היא שלא תהיה זכאי לקבל החזר על הכסף ששילמת. אנא הקפד על כך שיהיו ברשותך בזמן הנסיעה השובר/השובר האלקטרוני שלך, רישיון נהיגה לאומי מלא ותקף ומסמך מזהה אחר – לאחר קבלת אישור על הרכב, מומלץ לבדוק בפרק 'מה צריך לקחת' בשובר/בשובר האלקטרוני כדי לראות אם יש צורך במסמכים נוספים.

רישיון נהיגה
לכל נהג חייב להיות רישיון נהיגה מלא ותקף שנמצא ברשותו לפחות שנה אחת (או שנתיים במספר מקומות; נאשר זאת בתהליך ביצוע ההזמנה). לא יתקבלו רישיונות שפג תוקפם או רישיונות זמניים.

בעת ביצוע הזמנת הרכב, יש לדווח למרכז השירות שלנו על כל הנקודות שיש ברישיון הנהיגה. אנו שומרים על הזכות לסרב לקבל הזמנות על סמך המידע הזה. זאת על פי התנאים וההתניות של החברות להשכרת רכב שאיתן אנו עובדים.

החל מ-8 ביוני 2015, כל נהג בעל רישיון נהיגה בריטי שהונפק על ידי DVLA (הרשות לרישוי נהגים וכלי רכב) באנגליה, בסקוטלנד או בוויילס חייב לבקר באתר הצג רישיון נהיגה לא פחות מ-21 יום לפני מועד תחילת ההשכרה. למידע נוסף על כך, לחץ כאן. כל נהג עם רישיון נהיגה בריטי חדש מפלסטיק עם תמונה חייב להציג בדלפק השכרת הרכב גם את הספח הנלווה.

במועד איסוף הרכב, כל נהג חייב להציג את רישיון הנהיגה שלו. כמו כן, עליו לשמור את רישיון הנהיגה שלו איתו לכל משך ההשכרה, כדי לאפשר לרשויות המקומיות לעיין בו.

לא יינתנו שום החזרים, אם החברה להשכרת רכב תסרב למסור רכב בגלל נקודות ברישיון הנהיגה שלא דיווחת עליהן – או אם אינך יכול להציג את רישיון הנהיגה, את הספח שלו (בבריטניה) או את המידע הדרוש לגבי הנקודות.

שים לב שלצורך נהיגה בחו"ל ייתכן שתצטרך רישיון נהיגה בינלאומי. באחריות הנהג לבדוק אם הוא זקוק לרישיון נהיגה בינלאומי. רישיון נהיגה בינלאומי אינו מחליף את הדרישה לרישיון נהיגה רגיל – כדי לשכור את הרכב, עדיין יש צורך ברישיון נהיגה מלא הנושא את שמו של הנהג העיקרי, וכל נהג שנדרש עבורו רישיון נהיגה בינלאומי חייב לשמור את שני המסמכים איתו בכל עת. אם נדרש ממך רישיון נהיגה בינלאומי, לא תוכל לאסוף את הרכב ששכרת בלעדיו ובלעדי רישיון הנהיגה שלך.

לפני מועד איסוף הרכב, כל הנהגים חייבים לקרוא את התנאים וההתניות של החברה להשכרת הרכב שמספקת להם את הרכב, שכן יש חברות ומקומות מסוימים שיש להם דרישות נוספות.

מידע חשוב על שערי חליפי
עקב התנודתיות של שערי החליפין, אנו מבקשים להסב את תשומת ליבך לכך שהסכום שבו יחויב כרטיס האשראי שלך עשוי להיות שונה מהסכום שצוין בהצעת המחיר, כשהסכמת לשלם על מוצר או שירות כלשהו. ההפרש (אם יש כזה) תלוי בשינויים שחלו בשערי החליפין בתקופה שבין ביצוע ההזמנה לבין מועד הופעת החיוב בדף החשבון של כרטיס האשראי. באופן דומה, אם נצטרך להחזיר סכום מסוים לחשבונך, נחזיר בדיוק את הסכום שאותו גבינו מלכתחילה – ולא נישא באחריות על התנודתיות בשערי החליפין, שעשויה לגרום לכך שתקבל החזר גבוה יותר או נמוך יותר מזה שציפית לקבל.

הגודל והסיווג של הרכב
לכל כלי הרכב יש ביטוח למספר נוסעים מרבי. לא נוכל לשאת באחריות לכך שגודל הרכב אינו מתאים לכל הנוסעים ולכל המזוודות. מומלץ לעיין באתר Rentalcars.com, שבו תוכל למצוא את הגודל המשוער של כלי רכב לפי הסיווגים השונים. לא נוכל לשאת באחריות לכך שהחברה להשכרת רכב תסרב למסור רכב בגלל שהקבוצה גדולה מדיי.

אין אנו יכולים להבטיח יצרנית או דגם מסוים. הרכב המוצג בשובר/בשובר האלקטרוני נועד למטרות הדגמה בלבד, והחברה להשכרת רכב עשויה לספק לך רכב שונה, שעל פי שיקול דעתה הוא דומה או טוב יותר.

מסירת הרכ
חברות להשכרת רכב שומרות לעצמן על הזכות לסרב למסור רכב לאדם שלדעתן אינו מתאים לנהוג או אינו עומד בדרישות הזכאות. לא נישא באחריות לסידורים לגבי השלמת הנסיעה, וגם לא לשום החזר, פיצוי או כל עלות אחרת שיהיה עליך לשלם במקרה כזה.

תלונו
אם אינך מרוצה מהשכרת הרכב, אנא דווח לנו על כך בהקדם האפשרי, ובכל מקרה לא יותר מ-3 חודשים לאחר החזרת הרכב. יש לפנות לצוות שירות הלקוחות שלנו. יהיה לנו קשה להעריך את תלונתך על ההשכרה, אם היא לא תוגש במועד החזרת הרכב. אומנם כשאתה שוכר רכב, אתה חותם על הסכם חוזי עם החברה להשכרת הרכב, אך במקרה של בעיה, אנו ננסה לעזור לך בכך שנפנה לחברה להשכרת רכב בשמך.

אם האופן שבו טיפלנו בתלונתך אינו לשביעות רצונך המלאה, תוכל להגיש תלונה רשמית לשירות בלתי תלוי לפתרון מחלוקות (ADR, או Alternative Dispute Resolution). אם תרצה להשתמש בשירות ADR כזה, תוכל להשתמש בפלטפורמה המקוונת של הנציבות האירופית בכתובת http://ec.europa.eu/consumers/odr . כך תוכל למצוא שירות ADR מתאים. חשוב לשים לב: כיוון שאנו שואפים לפתור מחלוקות באופן פנימי, אין אנו מחויבים להיות כפופים להליך ADR שמופעל על ידי שירות ADR בלתי תלוי.

תקלות מכניות/תאונות
במקרה של תקלה או קשיים מכניים, עליך להתקשר לחברה להשכרת הרכב באופן מיידי. החברה להשכרת רכב חייבת להסכים לביצוע תיקונים או להציע רכב חלופי. אם אתה מעורב בתאונה, יש ליצור קשר עם המשטרה המקומית ועם החברה להשכרת רכב. יש לשמור על עותקים של כל המסמכים הרלוונטיים שתתבקש למלא. ייתכן שיהיה בכך צורך למקרה שתרצה להגיש תביעה.

שכירת רכב כלשהו על ידך כפופה לתנאים ולהתניות של השכרת רכב כפי שנקבעו עלי ידי החברה להשכרת הרכב, ולחוקים הרלוונטיים של המדינה שבה בוצעה ההשכרה. לפיכך, תהיה כפוף הן לתנאים שלנו והן לאלה של החברה להשכרת הרכב. איננו נוטלים אחריות ולא נישא באחריות על שום אובדן, נזק, תיקונים, עיכובים או שינויים הנובעים מאי-שקט אזרחי, סכסוכים תעשייתיים, כולל סכסוכים הקשורים לפיקוח טיסות, מתקפות טרור, אסונות טבעיים או גרעיניים, שריפות או תנאי מזג אוויר בעייתיים, בעיות טכניות בתחבורה שלא ניתן להימנע מהן, סגירה או צפיפות בנמלי תעופה או בנמלי מעבורות, ביטולים של טיסות סדירות או קשיים פיננסיים של חברות תעופה.

תנאי החוזה שלך עם Rentalcars.com
בכל דרך שבה תבחר להזמין רכב, חשוב שתבין כיצד ומתי בדיוק נוצר החוזה בין הצדדים. להלן השלבים הטכניים הדרושים ליצירת חוזה. כשאנו מספקים הצעת מחיר בטלפון או מפרסמים את שירותינו באתר, אנו מציעים לנו לרכוש אותם. זו לא תיחשב כהצעה לקנייה אלא לאחר שתאשר אותה באופן מילולי, או בלחיצה על 'הזמן כעת' בדף 'פרטי התשלום' באתר שלנו.

נראה בכך הצעה לקניית השירותים שלנו רק לאחר שתציע זאת באופן מילולי או בלחיצה על 'הזמן כעת'. ההצעה תיחשב כמאושרת רק לאחר שנקבל את התשלום הדרוש, ונשלח לך את השובר/השובר האלקטרוני שלך. על אף שההסדרים עם החברה להשכרת רכב ייעשו על ידינו כחלק מתפקידנו כסוכניה, אנו הם אלה שנאשר את הצעתך כסוכנים של אותה חברה להשכרת רכב.

אנו אחראים על ההפסדים שייגרמו לך ישירות כתוצאה מכך שנפר את ההסכם הזה, במידה והפסדים אלה הם תוצאות שניתן היה לחזותן מראש של הפרת הסכם זה. הפסדים ייחשבו לכאלה שניתן היה לחזותם מראש, כאשר גם אתה וגם אנחנו היינו יכולים לצפות אותם במועד יצירת ההסכם הזה בינינו. אין אנו אחראים לשום הפסדים עקיפים שייגרמו כתוצאת לוואי של ההפסד או הנזק העיקרי, שגם אתה וגם אנחנו לא היינו יכולים לצפות אותם; כמו כן אין אנו אחראים, בין היתר, לאובדן רווחים, לאובדן הזדמנויות, לאובדן רצון טוב, או להפסדים, לעלויות או לנזקים תוצאתיים.

לא נהיה אחראים בעצמנו או באופן עקיף מטעמן של החברות להשכרת רכב על שום אי ביצוע או עיכוב בביצוע של כל אחת ממחויבויותינו המפורטות בהזמנה, בשובר/השובר האלקטרוני, בהשכרה או בתנאים ובהתניות האלו או כתוצאה מהם. זאת כל עוד הביצוע נדחה, נפגע או נמנע עקב כוח עליון, כלומר כל אירוע הנמצא מחוץ לשליטתו הסבירה של הצד הרלוונטי. במקרה שאותו כוח עליון יימשך למעלה מ-14 ימים רצופים, נוכל לסיים ולבטל את ההזמנה הזו על ידי שליחת התראה 14 יום מראש אל כתובת החיוב המקורית שלך והחזרת כל הסכומים ששולמו לפני האירוע שנגרם עקב הכוח העליון.

בנסיבות מסוימות, כגון חידלון פירעון של החברה להשכרת רכב, שמורה לנו הזכות לבטל הזמנה באמצעות שליחת התראה מוגבלת או מיידית. בכל הנסיבות נשתמש במאמצים סבירים כדי לדאוג לאספקת רכב חלופי, אך בתקופות של ביקוש רב ייתכן שדבר זה לא יהיה אפשרי. במקרה שבו הלקוח ביצע תשלום מלא מראש, ואנו הודענו ללקוח למעלה מ-48 שעות לפני מועד איסוף הרכב, הלקוח יהיה זכאי לקבלת החזר של כל הכספים שכבר שולמו. במקרה הלא סביר שבו נשלח ללקוח ששילם תשלום מלא מראש הודעת ביטול פחות מ-48 שעות לפני מועד איסוף הרכב, אנו נעניק לו החזר מלא של כל הכספים ששולמו, ונכסה הפסדים אחרים שניתן היה לצפותם מראש שאותם סבל הלקוח עקב הפרת ההסכם מצידנו. במקרה שבו הלקוח שילם רק פיקדון על ההזמנה שלו, ואנו הודענו ללקוח למעלה מ-7 ימים לפני מועד איסוף הרכב, יקבל הלקוח החזר של כל הכספים שכבר שולמו. במקרה שבו נשלח ללקוח ששילם רק פיקדון על ההזמנה שלו הודעת ביטול פחות מ-7 ימים לפני מועד איסוף הרכב, אנו נעניק לו החזר מלא של כל הכספים ששולמו, ונכסה הפסדים אחרים שניתן היה לצפותם מראש שאותם סבל הלקוח עקב הפרת ההסכם מצידנו.

ביצוע הזמנות וקנייה או הזמנה של מוצרים או שירותים
אם ברצונך לבצע הזמנות או לקנות או להזמין מוצרים או שירותים המתוארים באתר זה, אנו (או שותפינו העסקיים) נוכל לבקש ממך למסור פרטים מסוימים הרלוונטיים להזמנה או לקנייה שלך – כולל, בין היתר, פרטי כרטיס אשראי ופרטים מזהים אחרים שלך. אתה מבין שכל הנתונים מסוג זה יטופלו על ידינו באופן המתואר בהודעה שלנו על פרטיות. אתה מסכים שכל הפרטים שתמסור לנו למטרה זו יהיו מדויקים, עדכניים ומלאים. אתה מסכים לשלם את כל החיובים שיחולו עליך או על כל מי שמשתמש בחשבון, בכרטיס האשראי או במנגנון תשלומים אחר שלך, בשערי החליפין או במחירים שהיו בתוקף במועד החיובים האלה. תישא גם באחריות לתשלום כל המיסים הרלוונטיים שחלו על הקניות שלך.

ייתכן שנצטרך לאמת את הנתונים שתמסור לנו לפני שנסכים לקבל הזמנה או קנייה שביצעת. למעט אם נדרש על פי חוק, או אם הצהרנו על כך בעצמנו באופן מפורש: המחירים, שערי החליפין והזמינות של המוצרים או השירותים יוכלו להשתנות ללא התראה מראש. אתה מאשר שעל ההזמנות, הקניות והשירותים יחולו תנאים והתניות נוספים שלנו, או של החברה להשכרת הרכב המספקת לך את הרכב המושכר.

תנאי השימוש באתר
חל איסור על כל אדם להשתמש בהתקן או בתוכנה כלשהם כדי להתממשק באופן ישיר או עקיף, או לנסות להתממשק עם האתר הזה במטרה לשלוף ממנו תוכן ו/או נתונים אחרים, כולל מחירים. כמו כן, חל איסור להפריע או לנסות להפריע לפעילותו התקינה של האתר הזה; אנו נחסום כל פעילות שלדעתנו גורמת לעומס מופרז על המערכות שלנו. אנו עוקבים באופן קבוע אחר כל מי שנכנס לאתר שלנו, ולכן נפסיק את הפעילות ונחסום את הגישה לאתרים שלנו, של כל מערכת אוטומטית או בני אדם המבצעים כמות לא סבירה של חיפושים במטרה לקבל מידע ו/או מחירים. השימוש שלך באתר הזה מבטא את הסכמתך לציית לתנאי השימוש האלה.

הגנה על נתונים
פרטיותך חשובה לנו. השימוש שלך באתר זה מבטא את הסכמתך לתנאי ההודעה שלנו בנושא פרטיות.

שימוש בקוקיות ובטכנולוגיות מעקב אחרות
אנו עשויים להשתמש בקוקיות (cookies) ובטכנולוגיות אחרות כדי לאפשר לך להשתמש בשירותים המוצעים באתר זה ולעקוב אחרי פעילותך. נוהל זה חל גם בהקשר להודעות הדוא"ל שלנו. למידע נוסף בנושא זה, עיין בהודעה שלנו בנושא פרטיות.

ביקורות של הלקוחות
אפשר להעלות לאתר שלנו את הביקורת שלך במטרה לפרסם בפני הלקוחות את דעתך על השירות והאיכות של החברה להשכרת הרכב. Rentalcars.com תשתמש בביקורת הזו במלואה או בחלקה בפלטפורמות, במדיה החברתית, בניוזלטרים, במבצעי קידום המכירות, באפליקציות לנייד ובערוצים אחרים בבעלותה של Rentalcars.com או כאלה שהיא מארחת, ושבהן היא משתמשת או שולטת. כשתשלח משוב, הדבר יבטא את הסכמתך לשימוש בו כמתואר לעיל. אנו שומרים לעצמנו על הזכות להתאים, לסרב או להסיר ביקורות על פי שיקול דעתנו הבלעדי.

הביקורות מבטאות את דעותיהם האישיות של לקוחות Rentalcars.com שמילאו שאלון לאחר סיום ההשכרה. דעות אלו לא מייצגות בהכרח את דעותיה של Rentalcars.com.

במידה המותרת על פי החוק, תנאים והתניות אלה כפופים לחוק האנגלי ושייכים לתחום השיפוט הלא-בלעדי של בתי המשפט של אנגליה.

המידע הכללי והתנאים וההתניות הרשומים כאן נכונים במועד פרסומם.

הגנה תחת ההנחיה האירופאית בנושא חבילות נופש

אם תזמין עבור הטיול או החופשה שלך שירותי נסיעה נוספים מספק שירותים אחר דרך קישור בדף אישורי ההזמנות שלנו, לא תוכל ליהנות מהזכויות החלות על חבילות נופש על פי הנחיית האיחוד האירופי מס' 2015/2302.

לפיכך, Rentalcars.com לא תישא באחריות על ביצועיהם הנאותים של שירותי נסיעות נוספים אלה. במקרה של בעיה, יש לפנות לספק השירות הרלוונטי.

עם זאת, אם תזמין שירותי נסיעות נוספים דרך קישור לא יאוחר מ-24 שעות לאחר קבלת אישור על ההזמנה שלך מ-Rentalcars.com, ואם ערכם של שירותי הנסיעות הנוספים האלה הוא 25% ומעלה מתוך הערך המצטבר של שתי ההזמנות, יהפכו שירותי הנסיעות האלה לחלק מחבילת נופש. במקרה כזה תהיה ל-Rentalcars.com, כנדרש על פי החוק האירופאי, הגנה שמטרתה להחזיר לך תשלומים ששילמת ל-Rentalcars.com תמורת שירותים שלא בוצעו עקב חדלות פירעון של Rentalcars.com. חשוב לשים לב: לא מדובר במתן החזר במקרה של חדלות פירעון של ספק השירות הרלוונטי.

ל-Rentalcars.com יש פוליסת הגנה מפני חדלות פירעון אצל חברת הביטוח
Travel & General Insurance Services Limited (t&g)‏, שמספרה הרשום הוא 02527363 ושהחתם שלה הוא Hiscox Insurance Company Limited (Hiscox), שמספרה הרשום הוא 00070234. ‏t&g ו-Hiscox הן חברות מורשות תחת הפיקוח של הרשות הבריטית לניירות ערך (Financial Conduct Authority) ורשות הפיקוח של Prudential (מספר רישום 113849).

הלקוחות יוכלו ליצור קשר עם ישות זו, או, אם רלוונטי, עם קו הסיוע לתביעות של הרשות המוסמכת בטלפון 01702811397 (בעל הפוליסה יוכל לקבל עותק של הפוליסה על פי בקשה) במקרה ולא יהיה ניתן לקבל את השירותים עקב חדלות פירעון של Rentalcars.com.

הערה: ההגנה מפני חדלות פירעון אינה מכסה חוזים עם צדדים שאינם Rentalcars.com, חוזים שאותם ניתן ליישם למרות חדלות הפירעון של Rentalcars.com.

הנחיה (EU) 2015/2302 כפי שהוטמעה בחוק הלאומי http://www.legislation.gov.uk/ukdsi/2018/9780111168479/data.html.