Meie Tingimused

Rentalcars.com on Booking.com Transport Limited ärinimi, mis on Inglismaal ja Walesis registreeritud piiratud vastutusega ettevõte (number 05179829), mille juriidiline aadress on 100 New Bridge Street, London, EC4V 6JA. Need tingimused koos meie privaatsusteatise ja avaldusega küpsiste kohta moodustavad teiega lepingu teenuste eest, mida me pakume autorendi teenuse pakkumise korraldamisel. Kahtluste vältimiseks on „teie“ peamine juht, inimene, kes rentimise eest maksab, ja/või inimene, kes auto broneerib. Pange tähele, et kuigi „teie“ võib viidata rohkem kui ühele inimesele, sõlmime me lepingu kõigi pooltega. Siiski saame me rääkida seoses kinnitatud broneeringuga ainult peamise juhiga. Ühiselt viidatakse neile kui „meie tingimused“. Need tingimused rakenduvad kõigile teenuste pakkumiste lepingutele, v.a kõigile teistele tingimustele. Rentalcars.com-i ühtegi toimingut ei loeta muude tingimustega nõustumiseks. Teenuste vastuvõtmist või mistahes lepingule allakirjutamist loetakse lõplikuks tõendiks nende tingimustega nõustumise kohta. Me võime neid tingimusi aeg-ajalt muuta, seega soovitame teil veebisaiti kontrollida, et saaksite üle vaadata kõik teile rakenduvate tingimuste muudatused. Autorendile kohaldatakse autorendifirma kehtestatud autorendi tingimusi ja rentimise asukohariigi ja/või osariigi vastavaid seadusi. Teie autorendile võivad rakenduda ka üksikpiirangud.

Me anname teile auto kas otse või agendina. Meie roll sõltub meie suhtest autorendifirmaga.

Need tingimused rakenduvad mistahes broneeringul, mis te teete meie veebisaidil või selle kaudu, seega peasite te veenduma, et olete nende sisust teadlik. Nii meie kui ka meiega koostööd tegevate autorendifirmade tingimused sisaldavad vastutuse erandeid ja piiranguid.

Teie broneerimine sellel veebisaidil sõltub sellest, kas te nõustute meie tingimustega. Kui te kõigi tingimustega ei nõustu, ei saa te broneerimisega jätkata. Kui te kinnitate, et soovite selle veebisaidi kaudu autot broneerida, näitate sellega, et te olete lugenud ja mõistnud meie tingimusi ning nõustute nendega. Kui te mingist osast täielikult aru ei saa või teil on autorendi või mõne muu toote kohta küsimusi, palun võtke meiega ühendust.

Teie broneeringu kinnitamine ja maksete vastuvõtmine
Üldjuhul kinnitame teie broneeringu kohe, kasutades e-posti aadressi, mille te olete broneeringu tegemisel esitanud. Vahel peame ootama autorendifirmalt kinnitust, et auto on saadaval. Me teavitame teid kohe, kui selline asi juhtub, ning blokeerime ajutiselt raha teie maksekaardil. Kohe, kui teie auto kinnitatakse, anname teile sellest teada ning võtame teie kaardilt raha.

Kuni teie auto on kinnitatud, võite igal ajal makse tühistada. Lihtsalt vajutage meie saidi ülaosas asuvat nuppu „Halda broneeringuid“, sisestage broneeringu tegemisel esitatud e-posti aadress ja broneeringu number ning vajutage seejärel „Tühista broneering“. Tühistame raha blokeeringu teie kaardil.

Harva ei saa autorendifirma kinnitada, kas auto on saadaval. Kui see juhtub, anname sellest teile teada ning tühistame raha blokeeringu teie kaardil.

Kui broneerite meie veebisaidil auto või mõne muu toote, saadame teile e-postiga selle saadavuse kinnituse 48 tunni jooksul (või vähemalt 24 tundi enne auto kättesaamise aega). Seejärel saadame teile broneeringu kinnituse.

Teil ei ole meiega lepingut enne, kuni oleme teie broneeringu kinnitanud ja makse vastu võtnud. Saadame kogu kirjavahetuse aadressile, mille te esitasite broneeringu tegemisel. Kahtluste vältimiseks ei anna miski nendes tingimustes 1999. aasta lepingute (kolmandate isikute õiguste) seaduse alusel ühelegi kolmandale isikule ühtegi eelist ega õigust.

Teabe täpsus
Kuigi püüdleme veebisaidil täpsuse poole, ei ole meie ega meie sidusettevõtted, tarnijad ega agendid vastutavad kuvatava teabe täpsuse eest. Teie üksi olete vastutavad meie veebisaidil oleva teabe täpsuse, terviklikkuse ja kasulikkuse hindamise eest.

Oma rendiauto kättesaamisel tuleb esitada autorendifirmale Rentalcars.com-i kviitung või eVoucher. Me ei ole vastutavad, kui rendifirmad keelduvad teile auto andmisest, sest te ei ole esitanud oma kviitungit või eVoucherit.

Me ei vastuta kulude eest, mis tulenevad dokumentide autorendiletis allkirjastamisest ja vastuvõtust.

Me ei vastuta kellegi eest, kes sõidab alkoholi- või narkojoobes, tekitades tahtlikku kahju, teelt välja sõitmist või hooletut või tähelepanuta sõitmist. Teie vastutate selliste nõuete eest täielikult. Loend ei ole ammendav.

Mis on hinnas / hinnast välja arvatud?
Lugege auto rentimisega seotud tingimusi, mida näete broneerimisprotsessis.

Kütuse ja sissemakse tasumine autorendiletis
Enamikes autorendifirmades tuleb enne rentimist teha sissemakse, et katta lisavastutus, kõik rentimisega kaasnevad kulud ja mõnel juhul ka kütus. Selleks, et teha sissemakse, on üldjuhul vaja kehtivat krediitkaarti, millel on piisavalt rahalisi vahendeid. Kaart peab olema peamise juhi nimel. Pange tähele, et mitte kõik autorendifirmad ei võta sama kaarditüüpi vastu, seega peaksite te broneeringu tegemisel kontrollima „Olulise teabe“ jagu või autorendilepingut, et kinnitada, millist kaarditüüpi aktsepteeritakse. Kui teil on endiselt mingeid küsimusi, palun võtke meiega ühendust. Eeldades, et toote auto ja lisad tagasi samas seisukorras ja kooskõlas kütusepoliitikaga, tagastatakse teile sissemakse pärast auto tagastamist (pange tähele, et raha kaardile ilmumiseks võib võtta kuni 30 päeva).

Mõni autorendifirma nõuab auto tagastamist sama kütusekogusega, mis selle kättesaamisel paagis oli. Mõnel on kütusepoliitika, kus peate ostma esimese paagi kütust ja võite auto tagastada tühja paagiga, mispuhul ei hüvitata tõenäoliselt kasutamata kütust.

Kohtades, kus autorendifirma nõuab kütuse eest tasu, võib hind olla kõrgem kui teie kohalikus bensiinijaamas.

Tööajaväline teenus
Enamikes lennujaamades tullakse lennukitele vastu ja tarnitakse autosid väljaspool tööaega. Seetõttu võib teenusele lisanduda täiendav tasu, mis tuleb maksta otse autorendifirmale. Kui olete broneerimistaotluses auto kättesaamise ajad kinnitanud, saame teile teada anda, kas lisatasu kohaldub või mitte. Juhul kui lennu hilinemine on põhjus, miks auto kättesaamine satub autorendifirma tavatöötundidest väljapoole, võib autorendifirma nõustuda pakkuma teenust väljaspool tööaega, mispuhul lepivad nad teiega lisatasus kokku. Me ei vastuta, kui saadaval ei ole teenindust väljaspool tööaega, seega on soovitatav teha sõltumatu reisikindlustus. Lennujaamavälised autorendiletid võivad samuti pakkuda tööajavälist teenust.

Väikseim/suurim vanusepiirang
Enamikes asukohtades peab rentija olema vähemalt 21-aastane. Teatud autorendifirmade ja riikide puhul võivad lisanduda täiendavad tasud juhtidele, kes on alla 25- või üle 65-aastased; kui broneerimistaotlusele on lisatud nõutud juhi vanus, teavitame teid võimalikest tasudest. Mõnes asukohas võib väikseim vanus olla suuremate autode puhul samuti suurem. Kui teil tekib antud teema kohta küsimusi, palume pöörduda meie kontaktkeskusesse.

Lisajuhid
Kui autol on rohkem kui üks juht, võivad lisanduda täiendavad tasud, mis tuleb maksta autorendiletis (kui pole Rentalcars.com-i kviitungil või eVoucheril teisiti määratud). Palun võtke ühendust meie kontaktkeskusega.

Päevamäära arvutamine / rendiperioodid / rendiperioodi pikendused / hilinenud tagastamine
Autorendi hind kinnitatakse broneerimise ajal ja arvutatakse 24-tunniste üksuste põhjal. Kui soovite rendiaega pärast auto kättesaamist pikendada või kui tagastate auto hiljem kui on teie kviitungil/eVoucheril kirjas, on leping sellise pikendamise puhul alati autorendifirmaga otse ja autorendifirma küsib lisaaja eest tasu kohaliku päevamäära järgi, mis võib olla suurem kui meiega broneeringu ajal kokkulepitud määr. Autorendifirma võib määrata ka lisatrahvi hilinenud tagastuse eest, lisamaksete üksikasjad on autorendifirma lepingus.

Hilinenud kättesaamised/ Varased tagastamised
Rentimine algab ja lõpeb vastavalt kättesaamise ja tagastamise kuupäevadele ja aegadele, mis on kirjas teie kviitungil/eVoucheril. Kahjuks ei saa me kasutamata aega hüvitada, kui auto võetakse hiljem või tagastatakse varem. Kui te ei saa autole kokkulepitud kellaajal ja kuupäeval järele tulla, tuleb teil meiega võimalikult kiiresti ühendust võtta. Kui te seda ei tee, ei saa me garanteerida, et auto on hiljem endiselt saadaval, ning teile ei hüvitata midagi.

Ühesuunalised laenutused
Ühesuunalised laenutused tuleb eelnevalt kinnitada ja neile võivad rakenduda ühesuunalised tasud, mis tuleb tasuta autorendifirmale. Me teavitame teid ligikaudsetest kuludest pärast teie broneerimistaotluse saamist ja pärast seda, kui oleme saanud autorendifirmalt kinnituse ühesuunalise laenutuse kohta.

Lapseistmed ja erisoovid
Lapseistmed, katuseraamid (mõne auto puhul ei ole saadaval) ja muud lisaasjad on enamikes kohtades taotluse korral saadaval, kuid need ei ole garanteeritud. Tavaliselt lisandub neile tasu, mis tuleb maksta autorendifirmale. Enamikes asukohtades on lapseistmed seadusega ette nähtud. Pange tähele, et kõigis autodes ei pruugi olla tagumisi turvavöösid. Palun võtke nende esemetega seoses ühendust meie kontaktkeskusega. Nende esemete taotlused tuleb teha broneerimise ajal.

Kohaletoimetamised ja äraviimised
Mõni autorendifirma on nõus teie auto kindlaks määratud aadressile kohale toimetama või sealt ära viima. Sellisel juhul võib selle teenuse eest lisanduda täiendav tasu, mis tuleb maksta autorendifirmale. Kui olete broneerimistaotluses auto kättesaamise/tagastamise ajad ja aadressi üksikasjad kinnitanud, saame teile teada anda, kas lisatasu kohaldub või mitte. Pange tähele, et autorendifirmad ei toimeta autosid kohale ega vii eramajade juurest ära.

Sõidualad
Piirangud võivad rakenduda, kui sõidate rendiautoga teise riiki/osariiki/saarele. Seetõttu tuleb teil broneerimise ajal meie kontaktkeskusele teada anda, kui teil selline plaan on. Kindlatesse riikidesse reisimiseks võib olla nõutud lisadokumentatsioon ning rakenduda võivad kohalikud tasud. Piirangud võivad rakenduda ka kõrvalistes piirkondades, nagu Austraalia sisemaal. Palun võtke ühendust meie kontaktkeskusega.

Tühistamised, ilmumata jätmised ja muudatused
Enamikes olukordades rakendub broneeringule tühistamispoliitika. Siiski peaksite te kontrollima autorendifirma tingimusi, juhuks kui peaks rakenduma piiravam poliitika.  

Täies mahus ettemakstud broneeringu tühistamine

 • Kui tühistate 48 tundi või varem kui teie laenutus algab, makstakse teile raha tagasi.
 • Kui tühistate 48 tunni jooksul enne auto kättesaamist, makstakse teile raha tagasi, miinus kolme päeva rendihind.
  • Kui olete broneerinud auto vähemaks kui kolm päeva, ei võeta teilt lisatasu, kuid te ei saa oma raha tagasi.
 • Kui te ei tule kokkulepitud kellaajaks ja kuupäevaks ja/või ei esita kõiki nõutud dokumente ja/või ei esita peamise juhi nimel olevat krediitkaarti, millel on piisavalt rahalisi vahendeid auto sissemakseks, võib autorendifirma keelduda teile auto rentimisest. Kui see juhtub:
 • Kui helistate meile letist, makstakse teile raha tagasi, miinus 3 päeva rendihind.
 • Kui te meile letist ei helista, ei maksta teile raha tagasi.

Sissemaksega broneeringu tühistamine

 • Kui tühistate rohkem kui 48 tundi või 48 tundi enne, kui teie laenutus algab, makstakse teile raha tagasi, miinus sissemakse.
 • Kui tühistate vähem kui 48 tundi enne, kuid enne laenutuse algust, makstakse teile raha tagasi, miinus sissemakse või kolme päeva rendihind, olenevalt kumb on suurem.
 • Kui olete broneerinud auto vähemaks kui kolmeks päevaks, ei võeta teilt lisatasu, kuid te ei saa oma raha tagasi.

Ilmumata jätmine
Ilmumata jätmine on, kui te:

 • soovite tühistada, kuid ei teavita meid sellest enne laenutuse algust;
 • ei tule autole järele kokkulepitud kellaajal ja kuupäeval;
 • ei esita auto kättesaamiseks vajalikku dokumentatsiooni või
 • ei esita peamise juhi nimel olevat krediitkaarti, millel on piisavalt rahalisi vahendeid, et maksta auto sissemakse.

Kõigil juhtudel ei maksta teile raha tagasi.

Autorendifirmal on õigus keelduda andmast autot mistahes kliendile, kes ei suuda tulla õigel kellaajal koos kogu vajaliku dokumentatsiooni ja peamise juhi nimel oleva krediitkaardiga, millel on piisavalt rahalisi vahendeid, et teha auto sissemakse. Sellisel juhul ei ole kliendil õigust saada hüvitist, kui ta just varasemalt broneeringut tühistanud pole.

Muudatused (muudatused teie broneeringus)
Te saate oma broneeringus teha muudatusi enne auto kättesaamist igal ajal.

Kui auto kättesaamise aeg on vähemalt 48 tunni kaugusel, on lihtsaim viis selle tegemiseks minna veebisaidi ülaosas olevale jaotisele „Halda broneeringuid“.

Kui teil on vaja midagi muuta ja kättesaamise aeg on vähem kui 48 tunni kaugusel, palun helistage meile selle asemel.

Muudatuste tegemise eest ei rakendu haldustasu, kui muudatused võivad mõjutada rendihinda. Mõnikord (kuid mitte alati) on ainuke võimalus broneeringut muuta seda tühistades ja uut tehes, mispuhul võime teilt autorendifirma nimel nõuda tühistamistasu.

Kui teeme teie broneeringus muudatusi
Vahetevahel on kas meil või autorendifirmal vaja teie broneeringus (pärast vastuvõtmist) teha muudatusi. Sellistel puhkudel teatame sellest teile võimalikult vara enne auto kättesaamist ja kui muudatused on teile vastuvõetamatud, pakutakse teile kogu raha tagasimaksmist. Siiski ei ole meil sellises olukorras lisavastutust seoses otseste või kaudsete kahjudega, mis võivad teile selliste muudatustega kaasneda.

Dokumentatsioon
Teie kviitung/eVoucher on tavaliselt saadaval kohe pärast täismakse laekumist ning seda, kui autorendifirma on auto kinnitanud. Pange tähele, et teatud soovitud autod võtavad kinnituseks kauem aega. Me anname teile sellisel juhul sellest teada. Juhul kui teile ei anta rendipunktist autot sellepärast, et teie dokumendid on puudulikud või teill puudub kehtiv krediitkaart, kohalduvad samad tingimused, mis kohalduksid siis, kui tegemist oleks ilmumata jätmisega, mis tähendab et teile ei maksta raha tagasi. Veenduge, et teil on kviitung/eVoucher, kehtiv riiklik autojuhiluba ja muu isikut tõendav dokument kaasas. Vaadake kohe pärast auto kinnitamist oma kviitungil/eVoucheril osa „Mida te peate kaasa võtma“, et näha muid nõutud dokumente.

Juhiluba
Kõigil juhtidel peab olema täielik ja kehtiv juhiluba, mis on neil olnud vähemalt üks aasta (mõnes kohas kaks aastat, seda täpsustatakse broneerimisprotsessi ajal). Aegunud või ajutist juhiluba ei võeta vastu.

Auto broneerimisel tuleb meie kontaktkeskust teavitada mistahes juhiloa märkest või punktist. Meil on õigus sellel alusel broneeringust keelduda kooskõlas meiega koostööd tegeva autorendifirma tingimustega.

Alates 8. juunist 2015 peavad kõik juhid, kelle juhiloa on väljastanud Inglismaal, Šotimaal või Walesis DVLA (juhilubade ja sõiduki registreerimismärgi väljastusamet), Vaata juhiluba vähemalt 21 päeva enne rentimise algust. Lisateave saamiseks vajutage siia. Iga uues stiilis pildiga juhiluba omav juht peab esitama autorendiletis ka kaasasoleva paberist koopia.

Kõik juhid peavad autole järele tulles esitama oma juhiloa. Samuti peavad nad kogu aeg oma juhiluba auto rentimise ajal kaasas kandma, juhuks kui neil on kokkupuude kohalike võimudega.

Raha ei tagastata, kui autorendifirma keeldub autot andma avalikustamata märgete tõttu või kui te ei saa esitada juhiluba, selle koopiat või nõutud teavet märgete kohta.

Pange tähele, et välismaal sõites võib teil vaja minna rahvusvahelist juhiluba. Juhi ülesanne on kontrollida, kas tal on vaja rahvusvahelist juhiluba. Rahvusvaheline juhiluba ei asenda tavalise juhiloa nõuet. Auto rentimiseks on endiselt vaja peamise juhi nimel olevat juhiluba ning kõik juhid, kellel on vaja rahvusvahelist juhiluba, peavad mõlemat endaga alati kaasas kandma. Kui on vaja rahvusvahelist juhiluba, ei saa te oma rendiautot kätte, kui teil ei ole rahvusvahelist juhiluba ja tavalist juhiluba.

Enne auto kättesaamist peavad kõik juhid lugema selle autorendifirma tingimusi, kes neile teenust osutab, sest mõnel firmal ja mõnes asukohas võivad olla lisanõuded.

Oluline teave vahetuskursside kohta
Vahetuskursside kõikumise tõttu olge teadlikud, et krediitkaardilt võetud summa võib olla erinev hinnast, millega olete toote või teenuse maksmisel nõustunud. Erinevus (kui üldse) oleneb vahetuskursside muutumisest broneerimisaja ja aja vahel, mil raha teie krediitkaardi väljavõttelt maha arvatakse. Me tagastame teie kontole esialgselt nõutud tasu, juhul kui peaksime teile raha tagasi maksma ning me ei vastuta vahetuskursside kõikumise eest, mille tulemusel tagastatakse teile oodatust suurem või väiksem summa.

Auto mahutavus ja autode klassifikatsioon
Kõik autod on mõeldud maksimaalse arvu reisijate jaoks. Me ei vastuta auto eest, mis on kõikide reisijate ja pagasi jaoks ebasobiv. Erinevate klassifikatsiooni autode ligikaudsete mahutavuste nägemiseks minge Rentalcars.com veebisaidile. Me ei vastuta, kui autorendifirma keeldub andma autot, kui inimeste arv on liiga suur.

Me ei suuda garanteerida kindlat automarki või mudelit. Teie kviitungil/eVoucheril kujutatud auto on illustreeriv ja autorendifirma võib anda selle asemel sarnase või parema auto.

Autode pakkumine
Autorendifirmadel on õigus keelduda andmast auto mistahes inimesele, kes ei ole sõitmiseks sobiv ega vasta nende nõuetele. Me ei vastuta reisikorralduste lõpule viimise, samuti tagasimaksmise, hüvitamise või muude kulude eest, mida peate sellisel juhul maksma.

Kaebused
Kui te ei ole oma rendiautoga rahul, palun teatage meid sellest niipea kui võimalik, kuid vähemalt kolme kuu jooksul pärast auto tagastamist, võttes ühendust meie klienditeenindusega. Meil on keeruline teie rentimisega seotud nõuet hinnata, kui te seda kohe tagastamise ajal ei tee. Ehkki autot rentides astute te autorendifirmaga lepingulisse suhtesse, püüame me teid probleemi tekkimisel aidata, võttes autorendifirmaga teie nimel ise ühendust.

Kui te ei ole täiesti rahul, kuidas me teie kaebust oleme käsitlenud, võite te teha ametliku kaebuse alternatiivse vaidluse lahendamise (ADR) pakkujale. Kui te soovite kasutada ADRi , soovitame teil oma kaebuse üleslaadimiseks kasutada Euroopa Komisjoni internetiplatvormi,mille leiate aadressilt http://ec.europa.eu/consumers/odr/. See protseduur aitab teil leida asjakohase ADRi pakkuja. Pange tähele, et kuigi me püüdleme selle poole, et lahendada vaidlused sisemiselt, ei ole me kohustatud alluma sõltumatu ADRi pakkuja hallatud ADRi protseduuridele.

Mehaanilised rikked/õnnetusjuhtumid
Kui auto läheb katki või on tegemist mehaanilise rikkega, peate kohe autorendifirmasse helistama. Rendifirma peab andma nõusoleku sõiduki remontimiseks või väljavahetamiseks. Kui te satute õnnetusse, tuleb ühendust võtta politsei ja autorendifirmaga. Hoidke alles koopiad kõikidest dokumentidest, mis teil palutakse täita. Need võivad olla vajalikud, kui soovite esitada nõude.

Autorendile kohaldatakse autorendifirma kehtestatud autorendi tingimusi ja rentimise asukohariigi ja/või osariigi vastavaid seadusi. Seega kohaldatakse teile nii meie tingimusi kui ka autorendifirma omi. Me ei vastuta kahjude, viivituste või muudatuste eest, mis on tekkinud rahvarahutuste, töövaidluste (sh lennujuhtimise vaidlused), terrorismiaktide, loodus- või tuumakatastroofide, tulekahjude või halbade ilmastikutingimuste, transpordi vältimatute tehniliste probleemide, lennujaamade või sadamate sulgemise või ülekoormatuse, regulaarlendude tühistamise või lennuliinide rahaliste probleemide tõttu.

Teie lepingu tingimused Rentalcars.com-iga
Kuidas iganes te broneerite, on oluline, et te mõistaksite kuidas ja millal leping sõlmitakse. Lepingu sõlmimiseks vajalikud tehnilised sammud on järgmised. Kui ütleme teile telefoni teel hinnad või riputame teenused oma veebisaidile üles, kutsume me teid nende ostmiseks tegema pakkumist. Te ei tee pakkumist, kuni te pole seda suuliselt öelnud või vajutanud meie lehel „Maksmise üksikasjad“ nuppu „Broneeri kohe“.

Te olete meile teinud pakkumise osta teenuseid kohe, kui te olete seda suuliselt öelnud või vajutanud nuppu „Broneeri kohe“. Oleme selle pakkumise vastu võtnud, kui me oleme saanud vajalikud maksed ja teinud teie kviitungi/eVoucheri teile saadavaks. Kui meie kokkulepe autorendifirmaga on selline, et meie oleme agendid, võtame me teie pakkumise vastu agendina, kes töötab autorendifirma nimel.

Meie vastutame kahjumi eest, mille all te kannatate seoses meiepoolse lepingu rikkumisega, kui kahjum on lepingu rikkumisel tekkinud prognoositav tagajärg. Kahjum on prognoositav, kui nii meie kui ka teie oleme lepingu sõlmimise ajal nende peale mõelnud. Me ei vastuta kaudse kahjumi eest, mis tekib peamise kahju kõrvalefektina ja mida ei ole meie ega teie prognoosinud. Samuti ei vastuta me piirangute, saamata jäänud tulu, maineväärtuse languse või tulenevate kahjude või tasude eest.

Me ei vastuta otse ega kaudselt autorendifirmade kaudu ei broneeringust, kviitungist/eVoucherist, rentimisest või tingimustest tulenevate kohustuste mittenõuetekohase täitmise ega nendega seotud viivituste eest, juhul ja niivõrd kuivõrd teostus on hilinenud, raskendatud või takistatud vääramatu jõu tagajärjel ehk mistahes sündmuse tõttu, mis mõistlikkuse põhimõttest lähtuvalt ei olene asjaomasest poolest. Juhul kui vääramatu jõud kestab rohkem kui 14 järjestikust päeva, võime me broneeringu tühistada ja sellest taganeda, saates teie algsele arveldusaadressile 14 päeva jooksul teatise ja makstes tagasi kogu summa, mis maksti enne vääramatu jõu sündmust.

Meil on õigus teatavatel asjaoludel, nagu näiteks autorendifirma maksejõuetuse korral, peale piiratud või kohest teadet broneering tühistada. Me kasutame igas olukorras enda mõistlikke jõupingutusi, et korraldada teile teise auto tarne, kuid suure nõudlusega perioodidel ei pruugi see olla võimalik. Kui klient on broneeringu eest eelnevalt täielikult maksnud ja me teavitame teda kuni 48 tundi enne auto kättesaamist, tagastame kliendile kogu makstud raha. Ebatõenäolisel juhul, kui me teavitame eelnevalt täielikult makstud klienti tühistamisest, kui auto kättesaamiseni on jäänud vähem kui 48 tundi, tagastame kliendile kogu makstud raha ja katame kogu prognoositava kahjumi, mis meiepoolse lepingu rikkumise tõttu kliendile osaks langes. Kui klient on broneeringu eest sissemakse teinud ja me teavitame teda kuni 7 päeva enne auto kättesaamist, tagastame kliendile kogu makstud raha. Kui teavitame sissemakse teinud klienti tühistamisest, kui auto kättesaamiseni on jäänud vähem kui 7 päeva, tagastame kliendile kogu makstud raha ja katame kogu prognoositava kahjumi, mis meiepoolse lepingu rikkumise tõttu kliendile osaks langes.

Broneeringute tegemine ja toodete või teenuste ostmine või taotlemine
Kui soovite sellel veebisaidil kirjeldatud tooteid või teenuseid broneerida, osta või taotleda, võime me (või meie äripartnerid) paluda teil esitada broneeringu või ostmise suhtes kohaldatavaid andmeid, sealhulgas krediitkaardi andmed ja muud teie isikuandmed. Te mõistate, et me töötleme selliseid andmeid viisil, kuidas on kirjeldatud meie privaatsusteatises. Te nõustute, et kõik selleks eesmärgiks esitatud andmed on täpsed, kehtivad ja terviklikud. Te nõustute maksma kõikide kulude eest, mille teie või muu teie kontot, krediitkaarti või muud maksesüsteemi kasutav inimene on teinud sama kursi või hinnaga, mil kulutus tehti. Te vastutate ka kõikide ostudele rakenduvate maksude eest.

Võib juhtuda, et peate enne broneeringu, ostu või tellimuse meiepoolset kinnitust esitatud andmed kinnitama. Toodete ja teenuste hind, kurss ja saadavus võivad ilma teavitamiseta muutuda, v.a kui seadus vastupidist nõuab või meie seda selgesõnaliselt öelnud oleme. Te kinnitate, et broneeringute, ostude ja teenusete suhtes kohaldatakse teie autot tarniva autorendifirma või meie kehtestatud tingimused.

Veebisaidi kasutustingimused
Kõigil on keelatud kasutada mistahes seadet või tarkvaraprogrammi, et otseselt või kaudselt ühenduda või proovida ühenduda selle veebisaidiga, et alla laadida sisu ja/või muid andmeid, sh hindu. Samuti on keelatud segada või proovida segada selle veebisaidi normaalset tööd. Igasugune tegevus, mis meie süsteeme liigselt koormab või pingestab, lõpetatakse. Me jälgime pidevalt kõiki, kes meie veebisaidile sisenevad, ning kõigi automatiseeritud süsteemide ja inimeste tegevused, kes teevad ebamõistlikus koguses otsinguid eesmärgiga pääseda juurde teabele ja/või hindadele, lõpetatakse ja nende süsteemid/need inimesed blokeeritakse meie veebisaidilt. Veebisaidi kasutamine näitab, et olete nõustunud nende kasutustingimustega.

Andmekaitse
Teie privaatsus on meile oluline. Selle saidi kasutamisel nõustute meie privaatsusteatise nõuetega.

Küpsiste ja muude jälgimistehnoloogiate kasutamine
Võime kasutada küpsiseid ja muid tehnoloogiaid, et lihtsustada ja jälgida meie veebisaidil pakutud teenuste kasutamist ja meie e-posti teel oleva kirjavahetusega seoses teenuste kasutamist. Lisateabe saamiseks vaadake meie privaatsusteatist.

Klientide arvustused
Võime terviklikud arvustused oma veebilehele üles laadida ainueesmärgiga teavitada kliente teie arvamusest seoses autorendifirma teenuse ja selle kvaliteediga. Veebileht Rentalcars.com võib arvustust kas osaliselt või täielikult kasutada oma veebilehel, sotsiaalvõrgustikes, uudiskirjades, eripakkumistes, mobiilirakendustes ja teistes kanalites, mis kuuluvad veebilehele rentalcars.com või mida Rentalcars.com haldab või kasutab. Arvustuse jätmisel nõustute te selle ülalkirjeldatud viisil kasutamisega. Me jätame endale õiguse arvustusi redigeerida, neist keelduda või neid omal äranägemisel eemaldada.

Arvustused väljendavad veebilehe Rentalcars.com klientide isiklikke arvamusi, kes täitsid pärast auto rentimist küsimustiku. Need arvamused ei pruugi ühtida veebilehe Rentalcars.com vaadetega.

Neid tingimusi reguleeritakse lubatud ulatuses inglise õigusega Inglismaa kohtute jagatud pädevuse alusel.

Kindlaksmääratud üldteave ja tingimused on väljastamise ajal õiged.

Kaitse pakettreiside direktiivi alusel
Kui broneerite meie kinnituslehel oleva lingi kaudu reisi või puhkuse jaoks täiendavaid reisiteenuseid, kasutades teist teenusepakkujat, siis teile EI KEHTI direktiivi (EL) 2015/2302 alusel pakettidele kohaldatavad õigused.

Seetõttu ei ole Rentalcars.com vastutav selliste täiendavate reisiteenuste nõuetekohase täitmise eest. Probleemide korral võtke ühendust asjakohase teenusepakkujaga.

Kuid kui broneerite täiendava reisiteenuse lingi kaudu mitte hiljem kui 24 tundi pärast seda, kui Rentalcars.com on teile saatnud broneeringu kinnituse ning need reisiteenused moodustavad 25% või rohkem mõlema broneeringu koguväärtusest, muutuvad need reisiteenused osaks seotud reisikorraldusest. Sellisel juhul on Rentalcars.com-il ELi seaduste kohaselt kehtiv kaitsesüsteem, et maksta tagasi raha, mille olete maksnud Rentalcars.com teenuste eest, mida ei täidetud Rentalcars.com-i maksejõuetuse tõttu. Pange tähele, et see ei taga tagasimakset asjakohaste teenusepakkujate maksejõuetuse korral.

Rentalcars.com on sõlminud maksejõuetusevastase kaitse Travel & General Insurance Services Limited-iga (t&g), registrinumbriga 02527363 ja mille on sõlminud Hiscox Insurance Company Limited (Hiscox), registrinumbriga 00070234. T&g-d ja Hiscoxi volitab ja reguleerib finantsreguleerimise järelevalveasutus ja finantstegevuse järelevalveasutus (number 113849).

Reisijad võivad võtta ühendust selle üksusega või vajaduse korral pädeva asutuse abitelefoniga numbril 017 0281 1397 (kindlustuse koopiat on võimalik taotleda kindlustusvõtjalt), kui teenustest keeldutakse Rentalcars.com-i maksujõuetuse tõttu.

Märkus. See maksujõuetusevastane kaitse ei kehti lepingutele, mis on sõlmitud teiste poolte vahel, v.a Rentalcars.com. Leping kehtib ka Rentalcars.com-i maksejõuetuse korral.

Direktiiv (EL) 2015/2302 siseriiklikku õigusse ülevõetud kujul http://www.legislation.gov.uk/ukdsi/2018/9780111168479/data.html.