Podmínky pronájmu

Rentalcars.com je obchodní jméno společnosti Traveljigsaw Limited, která je společností s ručením omezeným registrovaná v Anglii a Walesu (číslo: 05179829), a její sídlo je na 100 New Bridge Street, Londýn, EC4V 6JA.

Při sjednávání vašeho pronájmu vozidla vystupujeme pouze jako rezervační agent jménem dané autopůjčovny. Váš pronájem jakéhokoliv vozidla skrze nás je tedy předmětem podmínek smlouvy pro pronájem vozidel předepsaných danou autopůjčovnou a odpovídajícího zákona země a/nebo státu, ve kterém se pronájem odehrává. Vašeho pronájmu vozidla se také mohou týkat samostatná omezení.

Tyto podmínky se týkají všech rezervací učiněných na nebo přes tuto webovou stránku, a proto byste se měli ujistit, že jste si vědomi jejich obsahu. Obě, jak podmínky autopůjčovny, tak i naše podmínky smlouvy obsahují některé výjimky a omezení zodpovědnosti.

Vaše rezervace na této webové stránce je podmíněna akceptací našich podmínek. Nesouhlasíte-li s některou jejich částí, neměli byste pokračovat s vaší rezervací. Potvrzením, že si přejete rezervovat vozidlo přes tuto webovou stránku souhlasíte, že jste četli, rozuměli a akceptovali příslušné podmínky.

Pokud je zde některá část, které úplně nerozumíte, nebo máte-li nějaké dotazy o pronájmu vozidla nebo jiného produktu, prosím kontaktujte nás na +44 161 830 5670.

Potvrzení Vaší rezervace a zpracování platby
Ve většině případů Vaši rezervaci potvrdíme okamžitě. Někdy je však nutné vyčkat na autopůjčovnu, aby potvrdila, že je vůz k dispozici. O této situaci Vás budeme okamžitě informovat a částka za rezervaci bude na Vaší kartě dočasně zablokována. Jakmile je Váš vůz potvrzen, budeme Vás informovat a částka za rezervaci bude stažena z Vaší karty.

Dokud není Váš vůz potvrzen, můžete platbu kdykoli zrušit. Stačí přejít do správy rezervace, zadat svůj email a číslo rezervace a kliknout na tlačítko Zrušit rezervaci. Částka na Vaší kartě bude odblokována.

Velmi výjimečně se stává, že autopůjčovna není schopna potvrdit, zda je Váš vůz k dispozici. Pokud se tak stane, budeme Vás informovat a odblokujeme peníze na Vaší kartě.

Když si na naší stránce rezervujete vůz nebo jiný produkt, během následujících 48 hodin Vám e-mailem zašleme potvrzení dostupnosti. Potvrzení můžete obdržet i dříve, nejpozději však 24 hodin před časem vyzvednutí. Následně Vám zašleme potvrzení Vaší rezervace.

Smlouvu obdržíte až poté, co bude Vaše rezervace potvrzena a uhrazena. I v případě, že rezervaci platí někdo jiný, smlouva bude na osobu, která rezervaci vytvořila a veškerá korespondence bude zaslána na adresu touto osobou poskytnutou. Za účelem vyloučení pochybností se uvádí, že nic z těchto ustanovení neopravňuje žádnou třetí stranu k výhodám či právům podle britského zákona o smlouvách (práva třetích stran) Act 1999.

Důležité poznámky
Poukázka o pronájmu musí být předložena při vyzvedávání pronajatého vozidla. Rentalcars.com nemůže být zodpovědný za odmítnuté pronájmy, není-li poukázka přítomna.

Rentalcars.com nemůže přijmout zodpovědnost za jakékoliv poplatky vzniklé následkem podepsání a akceptování dokumentů na místě pronájmu.

Rentalcars.com nebude zodpovědný za nikoho, kdo řídí pod vlivem alkoholu/drog, způsobí záměrně škodu, řídí mimo vozovku nebo bez náležité péče a pozornosti. Zákazník bude souhlasit s plnou zodpovědností v takovýchto případech. Tento přehled není výhradní.

Co je zahrnuto v ceně?
Ceny zahrnují neomezené kilometry (kromě některých vozidel v Kanadě, Austrálii a prestižních vozidel), havarijní pojištění (viz. poznámka níže CDW), povinné ručení (viz.důležitá poznámka níže),ochrana proti odcizení, místní daně a letištní poplatky.

*V Kanadě jsou neomezené kilometry platné pro cestování mezi provinciemi/státy sousedícími s místem pronájmu.
# Mohou se objevit různé výjimky, a proto se prosím poraďte s rezervačním centrem.

CDW Havarijní pojištění
(CDW) snižuje nájemcovu odpovědnost za celkovou cenu škody až na daný příplatek, kde platné, pokud ovšem nájemce nezpůsobil škodu záměrně; není pod vlivem alkoholu nebo drog, nebo nepoužívá vozidlo zakázaným nebo nedbalým způsobem např. řízením mimo vozovku nebo pronajmutím jiným osobám. CDW pokrývá odpovědnost za poškození vozidla nebo jeho částí a příslušenství. Ve většině destinací nejsou zahrnuty v pojištění čelního skla, pneumatiky, podvozek, výměna zámků, výměna klíčů a poplatky za odtažení. Mohou se objevit další výluky z pojištění, jež se liší mezi autopůjčovnami, a proto doporučujeme ujasnit si tyto výluky s autopůjčovnou při vyzvedávání vozidla.

Ochrana proti odcizení
(TW) snižuje nájemcovu odpovědnost v případě krádeže nebo poškození způsobeným během krádeže nebo plánované krádeže vozidla, a to do výše příplatku, kde platné. Nedbalost ve spojitosti s krádeží vozidla, může vést k tomu, že autopůjčovna bude vyžadovat náhradu škody v plné ceně vozidla.

Důležitá Poznámka
Prosím zkontrolujte pečlivě detaily vašeho pojištění, jež je součástí vaší smlouvy s autopůjčovou, na místě pronájmu. Není neobvyklé u povinného ručení z tohoto vyloučit pokrevní příbuzné a členy rodiny nebo členy se stejnou adresou, kteří s vámi cestují ve vozidle. Dodatečné připojištění budou obyčejně ke koupi přímo u autopůjčovny na místě, nebo takovéto pojištění může být už zahrnuto ve vašem cestovním pojištění. Pro klidnou mysl Rentalcars.com silně doporučuje, abyste se plně obeznámili s poskytovaným pojištěním, jež je součástí pronájmu a kde nutné, připojistili se s ohledem na vašeho druha, děti nebo blízké příbuzné, kteří s vámi budou cestovat.

Co není zahrnuto v ceně?
Pohonné hmoty (kromě první naplněné nádrže u Vybraných balíčků v Jižní Americe), Osobní úrazové pojištění (pokud není jinak specifikováno na vaší poukázce od Rentalcars.com), speciálně vyžádané předměty, příplatek na pojištění (pokud není jinak specifikováno na vaší poukázce od Rentalcars.com), poplatky za mimopracovní dobu, garážové, parkovací a dopravní pokuty, příplatky za dalšího řidiče a přirážky za mladého řidiče, kde platné. Všechny poplatky jsou placeny místně. V některých lokalitách může být nabízeno připojištění ke snížení nebo zbavení zodpovědnosti nájemce. Dodatečné připojištění může být vyžadováno při řízení za hranicemi země vypůjčení. Předměty placené místně mohou být předmětem zdanění.

Osobní úrazové pojištění
Toto dobrovolné pojištění může být zahrnuto ve vašem cestovním pojištění (zkontrolujte před započetím cesty). Požadujete-li Osobní úraz. Pojištění, můžete si toto zakoupit místně při vyzvedávání pronajatého vozidla.

Rentalcars.com Produkty na ochranu spoluúčasti
Při vyzvednutí Vašeho vozidla bude autopůjčovna blokovat na kreditní kartě bezpečnostní depozit pro případ, že by došlo k poškození vozidla v průběhu pronájmu. Pokud jste si zakoupili jedno z našich krytí před začátkem Vašeho pronájmu, ochráníme Vaši spoluúčast (a proplatíme Vám) proti jakýmkoliv poplatkům naúčtovaným z Vašeho depozitu / spoluúčasti. Předmět podmínek zobrazených zde.
Zákazníkům provádějícím nové rezervace nabízíme naše produkty Plná ochrana a Dodatečná ochrana. Oba produkty pokrývají poplatky za poškození exteriéru pronajatého vozu nebo jeho mechanických součástí, např. karoserie, střechy, podvozku, čelního skla, oken, zrcátek, kol, pneumatik, poklic na kola, motoru, spojky, baterie a zámků.
Dále, Plná Ochrana a Doplňková Ochrana zahrnuje:

 • poplatek za nepojízdnost (za ztrátu na výdělku, zatímco auto je opravováno a nemůže být pronajímáno)
 • poplatky za silniční asistenci vyplívající z poruchy vozidla či nehody
 • náklady přímo související se zamknutím klíče v autě nebo ztráty klíče
 • částku, kterou autopůjčovna účtuje v důsledku uplatnění pomínek na ochranu proti krádeži
 • administrativní poplatky autopůjčovny spojené s některým z těchto bodů.
Všimněte si: Doplňková Ochrana je nabízena zákazníkům, kteří si pronajímají vozidlo s Nulovou Spoluúčastí (CDW).
Naše produkty na ochranu spoluúčasti nebudou krýt:
 • poplatky za čištění nebo poškození interiéru vozidla (není-li v důsledku kolize)
 • poškození / ztrátu dětských sedaček, GPS zařízení, nebo jiných "doplňků"
 • opravy, silniční asistenci nebo jiné služby, které nebyly schváleny autopůjčovnou
 • Náklady vzniklé za okolností které porušují podmínky pronájmu (např. Neopatrné nebo nebezpečné řízení, dotankování špatného paliva, nebo řízení pod vlivem drog nebo alkoholu).
Zákazníkům provádějícím nové rezervace již nenabízíme produkty Refundace pro případ nadměrného poškození a Ochrana v případě škody, nicméně nároky těch, kteří tyto typy ochrany již zakoupili, samozřejmě vyřídíme. Tyto produkty pokrývají pouze poškození součástí krytých v rámci finančního krytí pro případ nehody (CDW), což je detailně popsáno a vysvětleno při vyzvedávání vozu v autopůjčovně.

 

Plné krytí od RentalCover
Při zakoupení plného krytí Vám RentalCover.com zašle veškerou dokumentaci týkající se podmínek e-mailem. Pokud si přejete tištěnou kopii či opětovné zaslání e-mailu, kontaktujte prosím přímo RentalCover.com.

Nárokování proti poduktu ochrany od Rentalcars.com
Chcete-li nárokovat platbu za poškození vozu proti našemu produktu ochrany, obraťte se na Zákaznický Servis nejpozději do 28 dnů od vrácení Vašeho vozu. Budete potřebovat:

 • Vaše dokumenty o převzetí a vrácení vozu, na kterých bude prokazatelné, že jste byli naúčtováni autopůjčovnou za nové poškození vozu
 • Fakturace za opravu od autopůjčovny
 • Evidence plateb naúčtovaných na Vaší platební kartě autopůjčovnou
 • Protokol o nehodě vydaný autopůjčovnou
 • Policejní protokol, pokud se účastnila šetření

Naším cílem je uhradit nárokovanoučástku nejpozději do 7 dnů po obdržení všech požadovaných dokumentů.

V případech, kdy se třetí strana podílela na nehodě, požadujeme potvrzení od autopůjčovny, že odpovědnost za nehodu byla stanovena (a nevznikly žádné právní spory), než budeme moci zpracovat vaše tvrzení.

Všechny proplácené platby jsou zasílány na platební karty použité ke koupi produktu ochrany z Rentalcars.com (ne nutně na platební kartu použitou u autopůjčovny).

Místní záloha & Pohonné hmoty
Většina autopůjčoven bude vyžadovat zálohu na začátku pronájmu na pokrytí pohonných hmot, záruční příplatek a další poplatky vzniklé při pronájmu. Platná kreditní karta bude požadována ve většině případů (ověřte si u Rezervačního centra) a musí být na jméno hlavního řidiče. Pokud je vozidlo a příslušenství vráceno ve stejném stavu jako bylo pronajato; ve shodě s podmínkami týkajícími se paliva, bude tato záloha navrácena při předání vozidla. Prosím uvědomte si, že některé autopůjčovny mají podmínky pro pohonné hmoty zavedeny tak, že si musíte zakoupit první nádrž paliva a vrátit vozidlo prázdné; v takovýchto případech není nahrazeno nepoužité palivo.

Poplatky za mimopracovní dobu
Ve většině letištních lokalit bude zohledněn let a vozidlo předáno mimo normální pracovní dobu. Nicméně za tuto službu může být požadován příplatek, který bude splatný na místě. Budeme vás informovat objeví-li se změna, až potvrdíte váš čas vyzvednutí ve vaší rezervaci. V případě, že má letadlo zpoždění, a tudíž způsobí, že bude třeba vyzvednout vozidlo mimo normální pracovní dobu, dodatečný poplatek bude splatný na místě, tam kde je služba mimo pracovní dobu možná. Rentalcars.com nemůže akceptovat žádnou dodatečnou zodpovědnost za to, není-li služba mimo pracovní dobu možná, a proto se doporučuje, aby zákazníci pořídili samostatné cestovní pojištění.

Limit pro Minimální/Maximální Věk
Ve většině destinací je minimální věk pro pronájem vozů 21 let. U některých dodavatelů a v některých zemích se můžou k pronájmu pro řidiče mladší 25 let a starší 65 let vztahovat přirážky. Kde byl uveden správný věk řidiče při rezervaci, budeme informovat o takovýchto poplatcích. Prosím pečlivě si přečtěte podmínky pronájmu pro věkové omezení. Požadavky na minimální věk u skupin větších vozů můžou být ve vybraných lokacích také zvýšené. Máte-li jako nájemce nějaké dotazy v této věci, prosím obraťte se na naše Rezervační Centrum.

Další řidiči
V jistých oblastech se mohou objevit poplatky za další řidiče, které jsou placeny na místě (není-li jinak uvedeno na poukázce od Rentalcars.com). Prosím konzultujte toto s naším Rezervačním Centrem.

Období Pronájmu/Kalkulace Denní Sazby
Období pronájmu je počítáno na 24- hodinovém základě. Po vyzvednutí vozidla bude prodloužení výpůjční doby a pozdní navrácení účtováno autopůjčovnou na místě a v místním denním tarifu (jež může být značně vyšší).

Dřívější Návrat/Prodloužení pronájmu
Období vašeho pronájmu začíná a končí podle datumu a času vyzvednutí a navrácení, jež je zaznamenán na vaší poukázce, v ceně, která bude potvrzena v období rezervace a jež je počítána na základě 24-hodinových jednotek. Pokud si přejete prodloužit váš pronájem po vyzvednutí vozidla, nebo vrátíte-li vozidlo později než je uvedeno na vaší poukázce, bude vám na místě účtována částka v lokální sazbě, která může být vyšší než naše sazby. Bohužel Rentalcars.com není schopen vrátit peníze za vozidlo vrácené dříve.

Jednosměrné Cesty
Pronájmy na jednosměrné cesty musí být potvrzeny předem a mohou být předmětem poplatků za odvoz, placených na místě. Budeme vás informovat o přibližné ceně, jakmile obdržíme váš požadavek a potvrzení ceny za jednosměrnou cestu od dodavatele.

Dětské Sedačky a Speciální požadavky
Dětské sedačky a střešní držáky (nejsou k dostání u některých vozidel) a další předměty jsou k dostání na požádání ve většině destinací, ačkoli nemohou být zaručeny. Ve většině státu v USA jsou dětské sedačky požadovány podle zákona. Obyčejně se za ně platí příplatek na místě. Prosím uvědomte si, že zadní pásy nemusí být součástí každého vozidla. Zkontrolujte toto s naším Rezervačním Centrem. Požadavek na toto příslušenství by měl být vytvořen při rezervaci.

Dodání a Odevzdání
Příplatky se mohou objevit mimo pracovní dobu, i když je pozdní vyzvednutí způsobeno zpožděním letadla. Ve většině lokalit, je dovezení a odvezení z místa ubytování možné, ale za určitý příplatek. Celá adresa a čas dodání musí být oznámen při rezervaci. Prosím uvědomte si, že dodání na soukromou adresu není možné.

Místa řízení
Omezení se mohou objevit při překračování zemských/státních hranic, a proto musíte našemu rezervačnímu oddělení oznámit při rezervaci, pokud se chystáte cestovat s vozidlem do jiných zemí. Mohou být požadovány dodatečné dokumenty a mohou se vyskytnout místní příplatky za cestování do jistých zemí. Omezení se také mohou týkat Austrálie a vzdálenějších oblastí, prosím konzultujte s naším Rezervačním Centrem.

Každá změna v již existující rezervaci může byt udělána bezplatně jenom, když je hlášena před vyzvednutím automobilu. Uhrazená rezervace se může zrušit bezplatně pouze pokuď je zrušení hlášeno 48 hodin před začátkem rezervace (resp. do 48 hodin od vyzvednutí automobilu). Jestliže byla zaplacena jenom záloha, storno poplatek se rovná výšce zálohy, i když je storno hlášený do 48 hodin před vyzvednutím automobilu. Všechny rezervace anulovaný v průběhu 48 hodin před zahájením rezervace budou účtovány jako 3 dni pronájmu, nebo ve výšce zálohy. To se aplikuje taky na případy nevyzvednutí automobilu v letovisku, nebo když klientovi automobil nebude poskytnut z důvodu neposkytnutí dostatečné dokumentace. Rentalcars.com bohužel neposkytuje finanční náhradu za nevyužití pronajatých dní, nebo za částku dní v případě, že automobil bude vrácen dříve.

Pokuď si přejete zrušit vaši rezervaci, prosím kontaktujte náš tím na telefonním čísle 234 749 682. Připravte si prosím  vaši rezervační číslo a jmeno.

Pokud občas změníme vaši rezervaci. Někdy může být pro nás nezbytné pozměnit vaši rezervaci (po odsouhlasení) a my si vyhrazujeme právo takto učinit. V každém případě vás budeme informovat co nejdříve to je možné před datumem pronájmu.

Dokumentace
Vaše poukázka bude obyčejně zaslána během 48 hodin od obdržení vaší rezervace, za předpokladu, že všechny detaily příjezdu byli udány, např.číslo letu a čas příletu nebo místní adresa a telefonní číslo. Prosím uvědomte si, že potvrzení jistých vozidel ´na požádání´ může trvat déle, a my vás v takovém případě budeme o situaci informovat. Rentalcars.com nemůže být zodpovědný za pronájmy placené místně nebo odmítnuté z důvodu nepředložení poukázky při vyzvedávání vozidla. Prosím ujistěte se, že cestujete s vaším platným řidičským průkazem a pasem, kde aplikovatelné. Prosím zkontrolujte s naším Rezervačním Centrem, zda jsou vyžadovány další dokumenty.

Řidičský průkaz
Řidiči musí předložit celý platný britský řidičský průkaz držený minimálně po dobu 1 roku (2 let ve vybraných destinacích, prosím zkontrolujte s naším rezervačním oddělením). Řidiči, kteří nevlastní britský řidičský průkaz, by měli kontaktovat naše oddělení pro služby zákazníkům před vyzvednutím vozidla na +44 161 830 5670. Je-li držen nový řidičský průkaz ve formě karty s fotografií, musí klient předložit také dokumentaci, která doprovází kartu. Naše rezervační centrum musí být informováno o jakýchkoliv záznamech v průkazu při rezervaci a na základě tohoto si Rentalcars.com rezervuje právo odmítnout rezervaci. Všechny osoby řídící vozidlo musí mít stále u sebe řidičský průkaz, pro případnou kontrolu místními autoritami. Nebude poskytnuta žádná náhrada za odmítnutá vypůjčení z důvodu nepředložení řidičského průkazu nebo nepřiznání záznamů v průkazu.

Aktualizace týkající se Řidičského Průkazu Velké Británie: Od 8. Června 2015 je možné, že budete potřebovat jiné dokumenty k vyzvednutí Vašeho vozidla. Zjistěte více.

Kapacita vozidla a Typ vozidla
Všechna vozidla jsou pojištěna na maximální počet pasažérů. Rentalcars.com nemůže nést zodpovědnost za vozidla, která nejsou vhodná pro všechny pasažéry a zavazadla. Jako příručku můžete použít webovou stránku Rentalcars.com pro zjištění přibližného počtu pasažérů pro dané kategorie vozidel. Rentalcars.com nemůže být zodpovědný za odmítnutí pronájmu při příjezdu na místo z důvodu většího počtu pasažérů než je povoleno pro určitý typ vozidla. Rentalcars.com není schopen garantovat určitou značku nebo model vozidla. Vozidlo zobrazené na vaší poukázce je pouze pro představu a může být nahrazeno podobným modelem nebo novější verzí vozidla.

Poskytování vozidel
Autopůjčovna si vyhrazuje právo odmítnout poskytnutí vozidla jakékoliv osobě uznané za neschopnou řízení vozidla nebo takové, která nesplňuje právní podmínky. Rentalcars.com neponese zodpovědnost za splnění cestovních dohod, nebo za žádné náhrady, kompenzace nebo jiné platby, které by musely být zaplaceny.

Stížnosti
Nejste-li jakkoliv spokojeni se standardem vozidla při vyzvednutí, prosím nahlaste toto okamžitě dané autopůjčovně. Pro Rentalcars.com je velmi těžké vyhodnotit jakoukoli stížnost týkající se standardu vozidla, není-li tato akce zahájena během pronájmu. Jste-li jakkoliv nespokojeni, prosím kontaktujte naše oddělení pro zákazníky, během 3 měsíců po vašem návratu.

Uvědomujeme si, že v určitých případech můžete mít pocit, že vaše reklamace nebyla vyřešena k vaší plné spokojenosti. V případě nespokojenosti se způsobem, jakým jsme vaši reklamaci vyřešili, se můžete obrátit na nezávislou společnost zabývající se mimosoudním řešením sporů. Společnost Small Claims Mediation (UK) Limited (http://www.small-claims-mediation.co.uk/) má akreditaci rady Civil Mediation Council a je uvedena v online seznamu mediátorů ministerstva spravedlnosti (Velké Británie). Veškeré spory se snažíme vyřešit interně, a tak nejsme povinni řešit spory mimosoudní cestou prostřednictvím nezávislé společnosti zabývající se mimosoudním řešením sporů. K řešení sporu můžete použít i online platformu Evropské komise, která se nachází na adrese http://ec.europa.eu/consumers/odr/.

 

Mechanické problémy/Nehody
V případě že se vám porouchá vozidlo na základě mechanických problému, musíte okamžitě kontaktovat autopůjčovnu. Daná autopůjčovna musí dát svolení k opravě nebo výměně vozidla. Jste-li účastníkem nehody, MUSÍTE kontaktovat místní policii a autopůjčovnu. Uschovejte si všechny kopie dokumentů, které jste vyplnili. Budete je potřebovat v případě, že chcete získat náhradu od pojišťovny.

Rentalcars.com vystupuje jako agent pro autopůjčovny a smlouva bude sestavena s autopůjčovnou dodávající vozidlo. Klient bude tedy vystaven podmínkám smlouvy a zákona země, ve které se pronájem odehrává. Rentalcars.com nenese žádnou zodpovědnost za žádné ztráty, poškození, změny, zpoždění nebo změny z důvodu civilní stávky, průmyslového sporu, zahrnující spory letecké kontroly, teroristické aktivity, přírodní nebo nukleární katastrofy, oheň nebo nepříznivé podmínky počasí, nevyhnutelné technické problémy s přepravou, uzavření nebo přetížení letiště nebo přístavu, zrušení naplánovaného letu leteckých společností nebo finanční krach letecké společnosti.

Všeobecné podmínky smlouvy uvedené zde jsou platné v čase publikace.

Řízení v USA
Povinné ručení. Všechny autopůjčovny v US poskytují povinné ručení do výše požadovaného minima, ačkoliv toto může pouze $5000 (Prosím prohlédněte si Důležitou poznámku).

Pojištění o dodatečné zodpovědnosti (SLI) / Rozšířené krytí (EP)
V mnoha zemích je ze zákona požadováno, aby pojištění vozidla zahrnovalo nelimitované Povinné ručení. Toto není případ USA, a proto všechny naše produkty premové sazby a vše zahrnující produkty zahrnují Rozšířené krytí(EP) nebo Pojištění o dodatečné odpovědnosti (SLI). EP/SLI pokrývají nájemcovu zodpovědnost za třetí osobu pouze za zranění na těle a škodu na majetku, (ne pronajaté vozidlo), plynoucí z nehody v pronajatém vozidle, do maximální výše krytí US$1 million. (Prosím prohlédněte si Důležitou poznámku).

Ochrana nedostatečně pojištěného motoristy (UMP)
UMP poskytuje nájemci, členům rodiny a pasažérům cestujícím společně v pronajatém vozidle až $1,000,000 pokrytí tělních zranění utrpěných při řízení pronajatého vozidla a způsobené jiným řidičem, který nemá pojištění, má minimální pojištění, nebo ujede z místa nehody.

Místní Záloha. V USA je minimální záloha US$100 a držitelem kreditní karty musí být hlavní řidič, jinak budou uplatněny poplatky za dalšího řidiče.

Rentalcars.com má za určitých podmínek např. při nesolventnosti lokální autupůjčovny v rezortu, právo na zrušení rezervace s limitovaným nebo okamžitým oznámením.

Rentalcars.com vynaloží veškeré úsilí na vyhledáni alternativního pronájmu, nicméně ten v průběhu zvýšeného sezónního dobytu někdy nebývá možný.

V případě plně zaplacené rezervace, kdy Rentalcars.com informuje zákazníka o zrušení v termínu do 48 hodin před plánovaným vyzvednutím vozidla, zákazník obdrží spět celou částku, kterou uhradil za rezervaci.
Za nepříjemných okolností je-li Rentalcars.com nucená upozornit zákazníka o zrušení v průběhu 48 hodin před zahájením pronájmu, Rentalcars.com vrátí zaplacenou částku v plný výší a uhradí další předvídatelné ztráty, které zákazníkovi vzniknou jako výsledek nedodržení smlouvy ze strany Rentalcars.com.

V případě že byla uhrazená záloha na rezervaci a Rentalcars.com informuje zákazníka o zrušení do 7 dní před plánovaným zahájením pronájmu, Rentalcars.com navrátí celkovou uhrazenou částku.
Je – li Rentalcars.com nucená upozornit o zrušení rezervace a informuje o tom v průběhu 7 dní před zahájením rezervace, za kterou byla uhrazená záloha, Rentalcars.com navrátí celkovou zaplacenou částku a uhradí další předvídatelné škody, které zákazníkovi vzniknou z důvodu nedodržení smlouvy ze strany Rentalcars.com.

Podmínky vaší smlouvy s Rentalcars.com
Jakkoli si vyberete vytvořit rezervaci, je důležité porozumět jak a kdy je smlouvy vytvořena.
Technické kroky potřebné pro vytvoření smlouvy jsou následující:

Když nabízíme ceny přes telefon nebo je vystavujeme na naší webové stránce, vyzíváme vás k tomu, abyste učinili nabídku k jejich koupi. Tuto nabídku neučiníte až do té doby, než se tak stane slovně nebo kliknutím na "Rezervuj Te?".

Nabídku ke koupi produktů od Rentalcars.com jste učinili tehdy, jakmile jste klikli na “Rezervujte?" nebo učinili tak slovně přes telefon. Rentalcars.com bude pak akceptovat tuto nabídku, jakmile obdržel zaplacenou celou částku a odeslal vaši potvrzující poukázku. Jakmile je toto dokončeno, je mezi vámi a Rentalcars.com závazná smlouva na daný produkt.

Rentalcars.com je zodpovědný za ztráty vám způsobené poruší-li Rentalcars.com tuto smlouvu, jsou-li tyto ztráty předvídatelné a způsobené následkem porušení smlouvy ze strany Rentalcars.com. Ztráty jsou předvídatelné, mohou-li být zváženy jak vámi tak i Rentalcars.com při vzniku smlouvy. Rentalcars.com není zodpovědný za nepřímé ztráty, které vzniknou jako vedlejší jev hlavní ztráty nebo škody a které nemohli být předvídatelé vámi a Rentalcars.com (jako jsou ztráty zisku nebo ztracené možnosti).

Rentalcars.com nebude nést zodpovědnost sám, nebo zprostředkovaně skrze svou místní autopůjčovnu, za neschopnost vykonání nebo zpoždění výkonu jakýchkoliv jejích závazků ve schodě s touto rezervací, poukázkou, pronájmem nebo podmínkami smlouvy, jestliže je výkon zpožděn, blokován nebo bráněn vyšší mocí, jež je mimo jakoukoliv rozumnou kontrolu dané společnosti. V případě, že vyšší moc setrvává po více než 14 po sobě jdoucích dní, Rentalcars.com může ukončit a odvolat tuto rezervaci nebo pronájem, zasláním oznámení na klientovu fakturační adresu 14 dní před zrušením.

Hodnocení zákazníků
Vyplněná hodnocení by měla být poslána na naše webové stránky výhradně za účelem informování zákazníků o Vašem názoru ohledně kvality služeb od dodavatele pronájmu auta a použita částečně nebo zcela společností Rentalcars.com na našich webových stránkách, profilech na sociálních médiích, letácích, propagačních nabídkách, mobilních aplikacích nebo jiných kanálech vlastněných, spravovaných, používaných nebo kontrolovaných společností Rentalcars.com. Rentalcars.com si vyhrazuje právo upravit, odmítnout nebo odstranit hodnocení výhradně dle našeho uvážení.

Hodnocení vyjádřuje osobní názor zákańíků Rentalcars.com kteří vyplnili dotazník po ukončení jejich pronájmu. Tyto názory nemusí nutně reprezentovat pohledy Rentalcars.com.

V povoleném rozsahu se tyto smluvní podmínky řídí Britskými zákony pod nevýluční soudní pravomocí soudů Anglie.

Ochrana dle směrnice o souborných cestovních službách

Pokud si pro svoji cestu nebo pobyt rezervujete další cestovní služby od jiného poskytovatele služeb prostřednictvím odkazu na stránce s potvrzením rezervace, NEBUDOU se na vás vztahovat práva přiznávaná cestujícím, kteří si pořídili souborné služby podle směrnice (EU) 2015/2302.

Společnost TravelJigsaw Limited proto neponese odpovědnost za řádné poskytnutí těchto dalších cestovních služeb. V případě problémů se obraťte na příslušného poskytovatele služby.

Pokud si však rezervujete další cestovní služby prostřednictvím zmíněného odkazu do 24 hodin po obdržení potvrzení rezervace od společnosti TravelJigsaw Limited a tyto cestovní služby představují 25 % nebo více celkové hodnoty obou rezervací, stanou se tyto cestovní služby součástí spojených cestovních služeb. V takovém případě má společnost TravelJigsaw Limited, jak to vyžaduje právo EU, zajištěnu ochranu za účelem vrácení peněz, které jste zaplatil/a společnosti TravelJigsaw Limited za služby, které nebyly poskytnuty z důvodu její platební neschopnosti. Upozorňujeme, že z tohoto ustanovení nevyplývá náhrada v případě platební neschopnosti příslušného poskytovatele služby.
Společnost TravelJigsaw Limited si opatřila ochranu pro případ platební neschopnosti u pojišťovny Travel & General Insurance Services Limited (t&g) registrované pod číslem 02527363, kterou finančně zaručuje společnost Hiscox Insurance Company Limited (Hiscox) registrovaná pod číslem 00070234. Společnosti t&g a Hiscox jsou povoleny a regulovány britskými úřady Financial Conduct Authority a Prudential Regulation Authority (číslo 113849).

Cestující mohou kontaktovat tento subjekt, nebo, pokud je to relevantní, se obrátit na příslušný orgán na čísle 01702 811397 (kopie podmínek je dostupná na vyžádání pojistníka) v případě, že cestovní služby byly odepřeny z důvodu platební neschopnosti společnosti TravelJigsaw Limited.
Poznámka: Tato ochrana pro případ platební neschopnosti nezahrnuje smlouvy s jinými stranami, než je společnost TravelJigsaw Limited, které mohou být prováděny navzdory platební neschopnosti společnosti TravelJigsaw Limited.
Směrnice (EU) 2015/2302, jak je provedena ve vnitrostátním právu http://www.legislation.gov.uk/ukdsi/2018/9780111168479/data.html.