Privaatsusteade

See privaatsusteade selgitab, kuidas me kogume, kasutame ja kaitseme mis tahes sind puudutavat teavet. Samuti kirjeldab see, kuidas võtta ühendust, kui sul on sellega seoses mis tahes küsimusi. Oleme valmis neile küsimustele rõõmuga vastama. Kui sind huvitab, mida teeme küpsiste ja sarnaste tehnoloogiatega, vaata palun meie Küpsiste avaldust.

Võime seda teadet aeg-ajalt muuta, seetõttu palume seda vahel uuenduste suhtes kontrollida.

Palume laia valikut teenuseid, mis on seotud internetipõhise autorenditeenusega, sealhulgas tooteid ja teenuseid nagu kindlustus, tehes seda meie enda veebilehtede, mobiilirakenduste, e-kirjade ja tekstisõnumite („platvormid“) kaudu. Samuti teeme seda oma äripartnerite veebilehtede, sotsiaalmeedia ja muude platvormide kaudu. Seda teadet kohaldatakse igasugustele isikuandmetele, mida me kogume niisuguste teenuste osutamisel või siis, kui võtate meiega e-kirja, otsevestluse, telefoni või posti teel ühendust. Meie äripartnerid peaksid külastama ka meie partneritele mõeldud Privaatsust ja küpsiseid puudutavate reeglite lehte, et mõista, kuidas isikuandmeid osana meie ärisuhtest töödeldakse.

Ilma teatud teabeta ei saa me aidata teil broneeringut teha või päringut esitada. Kui te kumbagi neist teete, küsime teilt teavet, mida vajame, et pakkuda teile seda, mida soovite. Tegemist on üsna üldiste andmetega, mis võivad sisaldada teie nime, vanust, sünniaega ja -kohta ning kontaktandmeid (e-posti aadress, aadress ja telefoninumber). Samuti võib see sisaldada teavet teie passi, ID-kaardi, juhiloa, lojaalsusprogrammi numbri ja makseteabe kohta.

Lisaks kogume siis, kui kasutate mõnda meie platvormidest, ka teavet teie arvutist, seda isegi juhul, kui te broneeringut ei tee. See võib hõlmata teie IP-aadressi, kasutatavat veebilehitsejat ja keele seadeid. Samuti on olukordi, kus saame teie kohta teavet kolmandatelt isikutelt või kogume seda automaatselt. See on üldine ülevaade teabest, mida kogume. Kas soovite rohkem teavet?

Hoiustame ja kasutame teavet, mida meile esitate. Kui teete broneeringu, vajame vähemalt teie nime, e-posti aadressi ja makseteavet. Samuti võime küsida teie kodust aadressi, telefoninumbrit, sünnikuupäeva ja teiste võimalike juhtide nimesid.

Kui võtate meiega ühendust (näiteks telefoni või e-posti teel või sotsiaalmeedia kaudu), kogume samuti teie kohta teavet.

Pärast broneeringu tegemist võime paluda teil teha arvustus, et aidata meil oma teenuseid parandada ja tagada, et tulevased kliendid saavad täpselt seda, mida nad vajavad.

On ka teisi viise, kuidas saate meile teavet edastada. Näiteks siis, kui sirvite oma mobiiliseadmes, saate jagada meiega oma hetkeasukohta, et saaksime osutada teile parimat võimalikku teenust. Asjade lihtsustamiseks saate avada kasutajakonto, mis aitab teil oma broneeringuid üle vaadata ja hallata, samuti salvestada oma isiklikud sätted ning passi ja juhiloa andmed. Ühtlasi muudab see tulevaste broneeringute tegemise lihtsamaks.

Võite lisada kellegi teise täiendava autojuhina või teha broneeringu kellegi teise, näiteks sõbra, perekonnaliikme või kolleegi nimel. Sellisel juhul palun veenduge, et kõnealune isik teab, et jagate meiega tema isikuandmeid ja ta nõustub viisiga, kuidas me tema isikuandmeid käitleme (nagu on selles teates kirjeldatud). See on teie vastutus.

Kui teete broneeringu, salvestame platvormi, mida selleks kasutasite, ja selle, kuidas te meie platvormile jõudsite (näiteks kas tulite mõne muu lehe kaudu).

Isegi siis, kui te broneeringut ei tee, võime me automaatselt teatud teavet koguda, kui meie platvorme külastate. See võib sisaldada teie IP-aadressi, külastatud lehti, kasutatavat veebilehitsejat ja teavet klikkide kohta. Ühtlasi võib see sisaldada teavet teie arvuti operatsioonisüsteemi, selle rakenduse versiooni, keele seadete, seadmepõhiste seadete ja funktsioonide ning teie seadet tuvastavate andmete kohta.

Kui kasutate mobiiliseadet, võime koguda ka asukohaandmeid. Võime analüüsida ja töödelda üldisi andmeid, mis on seotud seadmele paigaldatud rakendustega (nt rakenduse nimi, kirjeldus ja kategooria).

Samuti võime sinu kohta andmeid saada sotsiaalmeediaplatvormidelt, meie äripartneritelt, Rentalcarsiga seotud ettevõtetelt, Booking Holdings Inc kontserni kuuluvate ettevõtetelt (rohkem teavet saab selle kohta siit) ja muudelt kolmandatelt osapooltelt. Näiteks:

 • Töötame sidusettevõtete partneritega, et pakkuda oma teenuseid teistel platvormidel. Kui teete ühel nendest platvormidest broneeringu, võime nendega jagada teie isikuandmeid ja nemad neid meiega jagada.
 • Ettevõtted, kes osutavad teenuseid, mille olete meie platvormide kaudu broneerinud, võivad meile teie kohta teavet saata. Seda näiteks juhul, kui teie broneering viib kindlustusnõude või kliendivaidluseni.
 • Meie äripartnerid võivad samuti meile saata teie kohta sellist teavet, mis võib aidata meil teile asjakohaseid teateid esitada.

Võime kombineerida mis tahes niisugust teavet sellise teabega, mille olete meile otse esitanud.

Üksikasjade saamiseks vaadake palun jaotist „Miks me teie isikuandmeid kogume ja kasutame?“.

Küsime teie isikuandmeid, et saaksime teile auto (või mille tahes, mida te oma broneeringuks vajate) broneerida ja tagada, et teile osutataks parimat võimalikku teenust. Samuti kasutame seda teiega ühenduse võtmiseks ja viimastest kampaaniatest ning eripakkumistest teavitamiseks. Need on peamised põhjused, miks teie isikuandmeid kogume, kuid on ka teisi põhjuseid. Kas soovite rohkem teavet?

Võime kasutada teie isikuandmeid järgmistel viisidel:

 1. Broneeringud: Eelkõige kasutame sinu isikuandmeid selleks, et teha sulle broneering ja seda hallata, samuti eesmärgiga edastada vajalikud üksikasjad ettevõttele, kes sulle autot (või muud toodet või teenust, näiteks kindlustust) pakub. See tähendab ka sinu broneeringuga seotud suhtlust, nagu näiteks kinnitused, muudatused ja meeldetuletused.
 2. Klienditugi: Pakume rahvusvahelist kliendituge ööpäev läbi enam kui 40 keeles. Meie rahvusvahelised klienditeenindusmeeskonnad vajavad sinu andmeid näiteks selleks, et nad saaksid aidata sul broneeringut teha või ka selleks, et vastata mis tahes küsimustele, mis võivad sul enne või pärast broneeringu tegemist või selle ajal tekkida.
 3. Klientide arvustused: Võime kasutada teie kontaktandmeid, et saata teile lühike küsimustik broneeringu kohta. See aitab meil paremini mõista ja parandada nii enda kui meie äripartnerite pakutavat teenust.
 4. Konto võimalused: Asjade lihtsustamiseks saate luua meie platvormidel kasutajakonto. See hõlmab meile enda isikuandmete edastamist ja võimaldab teil teha erinevaid kasulikke toiminguid. Saate hallata oma broneeringuid või muid oste, kasutada ära eripakkumisi ja hallata oma isiklikke seadeid ning eelistusi. Samuti muudab see tulevikus broneeringute tegemise lihtsamaks.
 5. Turundustegevused: Samuti kasutame teie isikuandmeid turundustegevuseks, mis võib hõlmata järgmist:
  • teiega posti, telefoni või SMSi teel (sõltuvalt meile esitatud kontaktandmetest) ühenduse võtmine, et jagada meie värskeimaid uudiseid, eripakkumisi, allahindluseid ja uuendusi, sealhulgas üksikasju meie (ja/või meie kontserni ettevõtete ning sidusettevõtete partnerite) toodete ja teenuste kohta. Saate nendest turundusteadetest kiiresti, lihtsalt ja igal ajal loobuda – lihtsalt klõpsake linki „Tühista tellimine“ mis tahes e-kirjas või külastage meie Andmesubjekti taotluse portaali.
  • Teiega telefoni, e-posti või SMSi teel ühenduse võtmine, et jagada teavet kindlustustoodete kohta, mida te oma broneeringule ei lisanud.
  • Teile asjakohaste pakkumiste näitamine meie platvormidel või kolmandate osapoolte veebilehtedel, sealhulgas sotsiaalmeedia lehekülgedel.
  • Teid kampaaniates osalema kutsumine (näiteks soovitusprogrammid või võistlused).
 6. Teiega suhtlemine: Võib olla ka muid olukordi, kus me teiega telefoni, e-posti või SMSi teel ühendust võtame. Selleks võib olla erinevaid põhjuseid, sealhulgas:
  • Teie tehtud päringutele vastamine või nende haldamine.
  • Teile meeldetuletuse saatmine lõpetamata broneeringu kohta, saamaks teada, kas vajate selle tegemisel abi. Peame seda kasulikuks lisateenuseks, kuna see aitab teil broneeringuga jätkata, ilma et peaksite auto uuesti üles otsima või kõik broneerimise üksikasjad algusest peale sisestama.
  • Teile küsimustiku saatmine või teil kogemuse hinnangu andmise palve esitamine.
  • Teile muude broneeringuga seotud materjalide saatmine, näiteks kuidas meiega (või mingi teise ettevõttega) ühendust võtta, kui soovite broneeringu ajal abi.
  • Teile eelmiste broneeringute kokkuvõtte saatmine.
  • Teile teiste haldussõnumite saatmine, mis võivad sisaldada turvateateid, isegi kui teil ei ole lähenemas eelseisvat broneeringut.
 7. Turu-uuringud: Võime paluda teil osaleda turu-uuringus. Mis tahes täiendavad isikuandmeid, mid te meile selle uuringu raames esitate, kasutatakse üksnes teie nõusolekul.
 8. Pettuste tuvastamine ja ennetamine: Turvalise ja usaldusväärse teenuse osutamiseks kasutame teie isikuandmeid, et tuvastada ja ennetada pettuseid ning muid ebaseaduslikke või soovimatuid tegevusi. Sarnaselt võime kasutada isikuandmeid riskihindamise ja turvalisuse eesmärkidel, mis võivad hõlmata kasutajate ja broneeringute kontrollimist. See võib vahel tähendada, et paneme teatud broneeringud ootele.
 9. Meie teenuste parandamine: Analüüsime isikuandmeid selleks, et parandada oma internetipõhiste teenuste funktsionaalsust ja kvaliteeti ning täiustada kogu kasutajakogemust. Töötame alati selle nimel, et muuda oma platvormid teile kasutamiseks lihtsamaks ja nauditavamaks.
 10. Klientide arvustused: Pärast broneeringut võime teil paluda hinnata teenuseid, mida meie või meie äripartnerid osutasid. Teie arvustused aitavad tulevastel klientidel õigeid valikuid langetada ja meie äripartneritel oma pakutavaid teenuseid täiustada. Arvustuse esitamisel nõustute selle näitamisega vastavalt meie tingimustes selgitatule. Võite esitada arvustusi ka anonüümselt, märkides ära vaid oma eesnime ja asukohariigi.
 11. Kõnede jälgimine: Võime salvestada telefonikõnesid ja/või lubada teistel töötajatel neid kuulata, et aidata meil koolitada oma kolleege ja tagada püsivalt tipptasemel teeninduse pakkumise. Kustutame salvestused teatud aja järel automaatselt, välja arvatud juhul, kui meil on seaduslik põhjus seda mitte teha (näiteks kui arvame, et see sisaldab tõendeid pettusest).
 12. Õiguslikud eesmärgid: Viimaks võime teatud juhtudel kasutada teie isikuandmeid selleks, et tegeleda õiguslike vaidlustega ja neid lahenda, regulatiivsete uurimiste eesmärkidel, vastavusega seotud põhjustel ja tagamaks, et rakendame oma tingimusi nõuetekohaselt.

Isikuandmete edastamine on vabatahtlik. Kuid olenevalt teenuse tüübist võib teenuse tagamine olla võimalik ainult teatud isikuandmete olemasolul. Näiteks ei saa me töödelda teie broneeringut, kui me ei tea teie nime ega kontaktandmeid.

Kui me kasutame isikuandmete töötlemiseks automatiseerituid vahendeid, mis tekitavad õiguslikke tagajärgi või mõjutavad teid oluliselt, võtame kasutusele sobivad meetmed, et kaitsta teie õiguseid ja vabadusi, sh õigust otsesele isiklikule kontaktile.

 • Lepingu täitmine: Peame kasutama teie isikuandmeid, et täita meievahelist lepingut. Näiteks kui broneerite auto, peame edastama teie broneerimise üksikasjad rendifirmale, tegemaks kindlaks, et auto on teie jaoks olemas.
 • Õiguslik huvi: Võime kasutada teie andmeid oma „õiguslikes huvides“ (mõiste, mida kohaldatakse kõigele, mida peame oma äritegevuse tõhusaks läbiviimiseks vajalikuks, pidades samal ajal kinni teie õigustest ja järgides seadust). Näiteks selleks, et pakkuda teile meie platvormidel, sealhulgas meie e-kirjades ja uudiskirjades kõige sobivamat sisu; et parandada ja edendada meie tooteid ning teenuseid; samuti halduslikel eesmärkidel.
 • Nõusolek: eatud olukordades võime tugineda teie isikuandmete kasutamiseks antud nõusolekule, näiteks otseturunduse eesmärkidel. Võite oma nõusoleku igal ajal tagasi võtta, tehes seda Andmesubjekti taotluse portaali kaudu või saates e-kirja aadressil [email protected], märkides teemareale märksõna „Privaatsus“.

Meie teenuste osutamisse on kaasatud hulgaliselt erinevaid äripartnereid ja teatud olukorras võime nendega jagada sinu isikuandmeid. Enamikel juhtudel edastame lihtsalt sinu broneeringu üksikasjad äripartneritele, kes aitavad meil osutada sinu taotletud teenust. Samuti jagame sinu andmeid teiste kolmandate osapooltega, kelle hulgas võivad olla makseteenuste pakkujad, reklaamipartnerid, Rentalcarsiga seotud ettevõtted, Booking Holdings Inc kontserni kuuluvad ettevõtted ning – mõnedel puhkudel – ka võimuorganid. Need on peamised põhjused, miks me sinu isikuandmeid jagame. Soovid rohkem teada?

 • Ettevõte/ettevõtted, kes pakuvad teile rendiautot ja/või sellega seotud tooteid ja teenuseid: Broneeringu tegemiseks peame saatma olulised üksikasjad ettevõttele/ettevõtetele, kes pakuvad autot ja/või teisi seotud teenuseid (sealhulgas kindlustust), mida taotlesite. Need üksikasjad võivad hõlmata teie nime, vanusegruppi, kontaktandmeid (e-posti aadress, aadress ja telefoninumber), sünniaega ja -kohta, passi teavet, juhiloa teavet ja mis tahes eelistusi, millest meid broneerimise ajal teavitasite. Kui tekib vaidlus seoses teie broneeringu või kindlustuskaitsega või kerkib mis tahes muu klienditeenindusega seotud küsimus, võib meil olla vajalik teatud teabe esitamine rendifirmale seoses broneerimisprotsessi ja vaidluse endaga. See võib hõlmata teie broneeringu kinnituse koopiat, kinnitamaks seda, et broneering tõesti tehti, samuti mis tahes muud teie kaebusega seotud teavet. Juhime tähelepanu, et igasugune teave, mille esitate otse ettevõttele/ettevõtetele, kes pakuvad teile autot ja/või seotud tooteid, salvestatakse ja seda kasutatakse vastavalt niisuguse ettevõtte privaatsusteatele ning tingimustele.
 • Meie äripartnerid: Töötame äripartneritega üle kogu maailma. Osad meie partnerid pakuvad või reklaamivad meie teenuseid, samuti aitavad nad meie teistel äripartneritel pakkuda ja reklaamida enda reisimisega seotud teenuseid (sealhulgas kindlustust). Need äripartnerid võivad hõlmata Booking Holdings Inc. ettevõtete gruppi, kuhu alla kuulub Rentalcars.com ja meie sõsarettevõtted (Agoda.com, Booking.com, priceline.com, KAUAK ja OpenTable). See võib tähendada, et nende teenused on integreeritud meie platvormidesse. Kui teete broneeringu ühel meie äripartnerite platvormidest, saadavad nad meile teie teatud isikuandmed, mis neile esitanud olete. Sarnaselt sellega võime meie saata oma äripartneritele teatud teie broneeringuga seotud isikuandmeid. See võib aidata neil näiteks analüüsida oma äri või rakendada lojaalsusprogramme. See võib olla vajalik ka selleks, et nad saaksid teile saata näiteks eripakkumisi, kuid ainult siis, kui olete sel eesmärgil oma nõusoleku andnud. Kui äripartner pakub klienditoe teenust, saadame neile teie broneeringu andmed, mida nad vajavad selleks, et pakkuda teile vajalikku tuge. Igal juhul kohaldatakse teie isikuandmete käitlemise suhtes nende äripartnerite privaatsusteateid. Kui teete broneeringu äripartneri veebilehel, lugege palun läbi nende privaatsusteade, et saada teada, kuidas nad teie isikuandmeid käitlevad. Kui ostate ühe meie äripartneri pakutava toote või teenuse, saadame neile need teie isikuandmed, mida nad toote või teenuse pakkumiseks vajavad. Viimaks võime vahetada oma äripartneritega teavet oma kasutajate kohta pettuse tuvastamise / ennetamise eesmärkidel, kui see on rangelt vajalik.
 • Booking Holdings Inc kontsern: Palun loe siit, kuidas me võime Booking Holdings Inc kontserniga sinu isikuandmeid jagada.
 • Pädevad ametiasutused: Võime jagada teie isikuandmeid valitsuse või uurivate ametiasutustega, kui selline nõue tuleneb seadusest (või seadusliku jõuga eeskirjast). See hõlmab kohtu korraldusi, kohtukutseid ning õiguslikest menetlustest ja kriminaaluurimistest tulenevaid korraldusi. Samuti võime avaldada teie isikuandmeid, kui see on rangelt vajalik pettuste või teiste kriminaalkuritegude ennetamiseks, tuvastamiseks või nende üle kohtu mõistmiseks. Ühtlasi võime olla kohustatud avalikustama isikuandmeid pädevatele ametiasutustele, et kaitsta meie või meie äripartnerite õiguseid ja varasid.
 • Kolmandatest osapooltest teenusepakkujad: Võime kasutada kolmandatest osapooltest teenusepakkujaid sinu isikuandmete meie nimel töötlemiseks ning meie teenuste pakkumise toetamiseks. Näiteks võime neid kasutada sinuga ühenduse võtmiseks või selleks, et saata meie nimel broneerimisteavet teenust osutavale ettevõttele, või meie lehe, kõnekeskuste või turundustegevuse aspektide haldamiseks. Samuti võime kasutada kolmandatest osapooltest teenusepakkujaid turuuuringute tegemiseks, pettuste tuvastamiseks ja ennetuseks, sh ka sellega seotud jälgimisteenuste saamiseks. Need kolmandad osapooled on seotud konfidentsiaalsusklauslitega ega või kasutada sinu isikuandmeid muudel eesmärkidel.
 • Reklaamipartnerid: Võime jagada teie e-posti aadressi ja muid isikuandmeid kolmandatest osapooltest reklaamipartneritega, tegemaks kindlaks, et näete asjakohaseid reklaame, kui reklaamime oma teenuseid kolmandatest osapooltest äripartnerite kaudu. Samuti teeme koostööd kolmandatest osapooltest reklaamivõrgustikega, et reklaamida oma teenuseid teistel platvormidel, ja kolmandatest osapooltest tarnijatega, kes aitavad meil analüüsida meie enda andmeid. Kõik need kolmandad osapooled on seotud konfidentsiaalsuskokkulepetega ja nad ei või kasutada teie isikuandmeid mingitel muudel eesmärkidel. Rohkema teabe saamiseks isikupärastatud reklaamide ja teie valikute kohta leiate jaotisest „Kuidas ja miks me neid tehnoloogiaid kasutame“ ning „See on teie valik: tellida või loobuda“, mis on saadaval meie Kupsiste avalduses.
 • Makseteenuse pakkujad ja muud finantsasutused: Samuti teeme koostööd kolmandatest osapooltest makseteenuse pakkujatega, et korraldada makseid või anda maksegarantiisid. Kui teie (või selle pangakaardi omanik, millega teie broneering tehti) soovib tagasimakset, võib meil olla vajalik jagada teatud broneeringu üksikasju makseteenuse pakkuja ja asjaomase finantsasutusega. See võib hõlmata teie broneeringu kinnituse koopiat või broneeringu tegemisel kasutatud IP-aadressi. Samuti võime jagada teie teavet asjakohaste finantsasutustega, kui peame seda vajalikuks pettuse tuvastamise või ennetamise eesmärkidel.

Selles privaatsusteates kirjeldatud isikuandmete edastamine võib hõlmata isikuandmete ülepiirilist edastamist riikidesse, mille andmekaitseseadused ei ole nii kõikehõlmavad kui Ühendkuningriigi või Euroopa Liitu kuuluvate riikide omad. Kui seda nõuab Ühendkuningriigi seadus, siis edastame isikuandmeid vaid nendele vastuvõtjatele, kes pakuvad sarnast andmekaitse taset. Kui see on nõutud, sõlmime nendes olukordades lepingulise kokkuleppe, millega tagame, et teie isikuandmed oleksid kaitstud vastavalt ÜK ja Euroopa standarditele. Võite küsida meilt nende lepinguliste kokkulepete koopiaid, kasutades allpool esitatud kontaktandmeid.

Rentalcars.com on osa Booking Holdings Inc kontsernist. Rohkem teavet selle kohta saab veebisaidilt https://www.bookingholdings.com/

Võime saada sinu isikuandmeid ka teistelt Booking Holdings Inc kontserni ettevõtetelt või jagada nendega sinu isikuandmeid järgnevatel eesmärkidel:

 • teenuste pakkumiseks (sh broneeringute tegemiseks ja haldamiseks või maksete töötlemiseks);
 • klienditeeninduse teenuste pakkumiseks;
 • pettuste ja muude ebaseaduslike tegevuste ja andmelekete tuvastamiseks, ennetamiseks ja uurimiseks;
 • analüütilistel ja tootearenduse eesmärkidel;
 • selleks, et teha sulle isikustatud pakkumisi või saata sulle sinu loal või muude seadustes lubatud piirides turundusmaterjale;
 • kehtivate seaduste järgimiseks.

Kui ei ole teisiti sätestatud, toetume eesmärkide A kuni E puhul meie õigusjärgsele huvile saada ning jagada isikuandmeid. Näiteks teeme tihedat koostööd Booking.com-iga, et pakkuda oma klientidel majutust ja huviväärsusi puudutavaid teenuseid ning kõik Booking Holdings Inc kontserni ettevõtted võivad omavahel klientide isikuandmeid vahetada, et kaitsta kõiki kasutajaid petturlike tegevuste eest oma platvormidel.

Punktis F välja toodud eesmärgiga seoses toetume, kus asjakohane, õiguslikele kohustustele vastamisele (nt seaduspõhised õiguskaitsega seotud taotlused).

Pakume tasuta rakendusi erinevatele mobiiliseadmetele, samuti tavaliste veebilehtede versioone, mida on mobiilis ja tahvelarvutis sirvimiseks optimeeritud. Need koguvad ja töötlevad teie isikuandmeid peamiselt samal viisil kui meie teisedki platvormid, lubades teil leida ka kohalikke rendiautosid vastavalt teie hetkeasukohale. Kas soovite rohkem teavet?

Kui te sellega nõustute, saadame teile tõuketeateid otse mobiiliseadmesse, et te ei jääks ilma mis tahes broneeringuga seotud olulisest teabest. Kui lubate meile ligipääsu oma seadme asukohale või kontaktandmetele, saame teie taotlusel osutada lisateenuseid. Teie mobiiliseade jagab juhuseid tõuketeadete lubamiseks ja meile niisugustele andmetele ligipääsu lubamiseks.

Teile parema teenuse ja asjakohasemate reklaamide pakkumiseks võime kasutada „seadmeülest jälgimist“. See tähendab vaid, et jälgime viisi, kuidas te meie platvorme kasutate, rohkem kui ühes seadmes. Näiteks võime kombineerida teie mobiiltelefoni ja lauaarvuti andmeid. See on midagi, milleks võime, aga ei pruugi kasutada küpsiseid (rohkem teavet küpsiste ja sarnaste tehnoloogiate kohta leiate meie Küpsiste avaldusest).

Tegemaks kindlaks, et uudiskirjas on pakkumisi, mis teid tõenäoliselt huvitavad, vaatame teie tehtud otsinguid ja teenuseid, mida olete erinevates seadmetes oma kasutajakontole sisselogimise järel broneerinud. Kui te ei soovi, et seda teeksime, logige enne sirvimist välja või loobuge meie uudiskirja tellimisest.

Seadmeülene jälgimine võib tähendada ka seda, et kui kasutate üht seadet, võite näha isikupärastatud reklaame hulgalt erinevatelt firmadelt, mis põhinevad teie tegevustel seotud seadmetes. Võrgureklaami algatus (NAI) peaks selle keelama, kui loobute NAI tegevuspõhisest reklaamiprogrammist (vajaliku lingi leiate meie Küpsiste avalduses jaotise „See on teie valik: tellida või loobuda“ alt). Juhime tähelepanu, et lihtsalt oma kasutajakontolt välja logimine ei takista seda.

Meie ärisüsteemid ja protseduurid tagavad, et võtame kõik mõistlikud sammud teie isikuandmete turvalisena hoidmiseks ja nende kaitsmiseks mis tahes väärkasutuse või lubamatu juurdepääsu eest, järgides Ühendkuningriigi ja Euroopa andmekaitseseaduseid. Samuti on meil olemas konkreetsed turvaprotseduurid ja piirangud (nii tehnilised kui füüsilised), mis piiravad mis tahes meie käsutuses olevatele isikuandmetele ligipääsu ja nende kasutamist. Isikuandmetele pääsevad ligi ainult volitatud töötajad, kes võivad seda teha ainult kindlatel ja lubatud põhjustel.

Säilitame teie isikuandmeid nii kaua kui meil on vaja oma teenuste teiepoolse kasutamise võimaldamiseks, teile oma teenuste pakkumiseks (sh teie kasutajakonto säilitamiseks (kui see on olemas)), kohaldatava seadusandluse järgimiseks, mis tahes osapooltega tekkinud vaidluste lahendamiseks ning teistel olulistel põhjustel, mis võimaldavad meil oma äri läbi viia, sh pettuste ja muude ebaseaduslike tegevuste tuvastamiseks ja ennetamiseks. Kõikide kogutud isikuandmete suhtes kohaldatakse siinset privaatsusteadet.

Me ei osuta teenuseid alla 18-aastastele isikutele ja jätame endale õiguse kustutada igasugune teave, mida meile võidakse alla selles vanuses laste kohta esitada. Teatud olukordades võime saada teavet laste kohta, näiteks seoses kindlustusnõude või kliendivaidlusega. Sellisel juhul kogume ja kasutame seda teavet üksnes vastava lapsevanema või hooldaja nõusolekul.

Teil on õigus (v.a. mõne õigusliku erandi korral) pääseda ligi mis tahes isikuandmetele, mis meil teie kohta on, neid parandada või kustutada, samuti on teil õigus vaidlustada oma isikuandmete töötlemine. Nende õiguste jõustamiseks võite kasutada meie Andmesubjekti juurdepääsu portaali. Selle kasutamisel küsime teilt täiendavat teavet teie isiku kinnitamiseks, et hoida teid puudutavat teavet turvalisena, ja töötleme teie päringut vastavalt kohaldatavale Ühendkuningriigi andmekaitseseadusele. Võite oma kasutajakontot igal hetkel uuendada või selle kustutada, logides sisse meie lehele.

Kui teete broneeringu või palute hinnapakkumist, küsime, kas soovite loobuda e-posti teel reklaamide saamisest. Võite loobuda igal ajahetkel, klõpsates nupul „loobu“ ükskõik millises reklaamikirjas või uuendades kasutajakontol oma e-kirja eelistusi.

Booking.com Transport Limited (tegutsedes lehe Rentalcars.com alt) kontrollib oma platvormidel isikuandmete töötlemist. Booking.com Transport Limited on piiratud vastutusega äriühing, mis on loodud vastavalt Ühendkuningriigi seadustele ja mille kontor asub aadressil 35 Fountain Street, Manchester, M2 2AN. Kui teil on meie tavade või selle privaatsusteatega seoses mis tahes küsimusi, muresid, kommentaare või kaebuseid, kirjutage meile aadressil [email protected], märkides teemareale „Privaatsus“ ja me võtame teiega esimesel võimalusel ühendust. Lisaks võite ühendust võtta oma kohaliku andmekaitseasutusega. Oleme alati saadaval, kui asi puudutab privaatsust.

This section supplements our Privacy Notice and only applies if you reside in the state of California. Where applicable it describes how we use and process your personal information (the term used under the law) and explains your particular rights under California law. 

 We describe below the personal information we collect about you, including by identifying specific categories of information:

 • Identifiers (e.g. your name, account number, email address, IP address)
 • Financial, medical, or health insurance information (e.g. your bank account number, payment card number, medical information if provided by you or on your behalf)
 • Characteristics of protected classifications under California or federal law (e.g. your gender, religion, sexual orientation)
 • Commercial information (e.g. your purchase information)
 • Internet or other electronic network activity information (e.g. information about your website or app usage)
 • Geolocation data (e.g. your physical location)
 • Visual information (e.g. any photographs you may send to us)
 • Inferences (e.g. analytics and preferences)
 • Professional or employment-related information (e.g. employer and business travel details).

If you would like more information about the categories of sources from which we obtain personal information, the specific types of personal information we collect, or the purposes for which we collect them, please read the sections “Personal data you give us”, “Personal data we collect automatically” “Personal data we get from other companies" and "Why do we collect and use your personal data? " of our Privacy Notice. To learn more about the receipt of personal information from and the sharing of personal information with business partners, please read the sections “Personal data you give us”, “Personal data we collect automatically” “Personal data we get from other companies" and “What third parties do we share your personal data with – and why?”

We may share certain parts of your personal information with third parties, which under California law can be treated as a "sale" of information. This may include information relating to Identifiers, Commercial information, Geolocation data, Internet activity and Inferences, as described above. We may also share your personal information listed above under A-I for “business purposes,” such as to service providers who assist us with securing our services, for payment purposes, customer support services, delivering marketing messages or advertisements. For more detail, including the recipients of your personal information you can check out the “Personal data you give us”, “Personal data we collect automatically” “Personal data we get from other companies" and "What third parties do we share your personal data with – and why?" sections of our Privacy Notice.

Californian law provides you with certain rights, including the right to access specific pieces of personal information, learn about how we process personal information, including disclose or sell personal information, request deletion of personal information, opt out of “sales" and not to be denied goods or services for exercising these rights.

You may exercise your right to opt out of “sales” by clicking on this link and following the instructions:

cparequestportal

To exercise your right to request access to or deletion of your personal information under California law, please visit this webform: Data Subject Request Portal. To otherwise exercise these requests or your other rights under California law, including to contact us for questions and concerns about this privacy notice and our practices, you may also contact us by telephone at 0018778437731 or by email at [email protected], indicating in the subject line of your email “California Resident Privacy Rights - Request”.

If you are an authorised agent wishing to exercise rights on behalf of a California consumer, please contact us at the email above along with a copy of the consumer’s written authorisation designating you as their agent. We may need to verify your identity before completing your rights request by for example requesting information about your previous bookings with us. Please revisit this page from time to time to view statistics we may provide periodically about our handling of individuals’ privacy related requests as required under the CCPA. Our services are not directed at children under the age of 16 years and we therefore do not knowingly sell personal information of children under the age of 16 years without appropriate consent as required under the CCPA.

For the period until 30th June 2020, we have compiled the following statistics about the receipt and handling of requests identified as requests submitted under the CCPA by consumers from California as of 1st January 2020:

Number of requests to know received, complied with in whole or in part: 24, and denied: 0

Number of requests to delete received, complied with in whole or in part: 22, and denied: 0

Number of requests to opt out of sales received, complied with in whole or in part: 20, and denied: 0

Average number of days to substantially respond to requests to know, delete or opt out: 11